Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

medycyna naturalna nie zaszkodzi

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrotka.af



Dołączył: 16 Sie 2005
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Czw Sie 18, 2005 1:23 pm    Temat postu: medycyna naturalna nie zaszkodzi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie zaszkodzi, może nie pomoże, ale do grobu nie wpędzi:>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kurtt



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 26, 2005 6:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam zdania. Ciężko się ustosunkować, ale w cuda raczej nie wierzę. Gdy mam jakiś problem ze zdrowiem to zamiast to przyjaciela z Tajlandii idę do lekarza.

Generalnie ci wszyscy uzdrowiciele są nieźli w jednym - dodają dużo wiary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotka.af



Dołączył: 16 Sie 2005
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nigdy w życiu nie byłam u uzdrowiciela i tego typu znachorów, ale podziwiam wiarę ludzi w skutecznośc tych metod
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotka.af



Dołączył: 16 Sie 2005
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to chyba chodzi raczej o wmawianie w siebie, że czuje sie poprawę, taka autosugestia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 20, 2005 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tej kwesti rzeczywiście trudno się wypowiedzieć. No ale przecież jakieś cudowne uzdrowienia były. Pzecież teraz wielu ludzi opowiada o swoich uzdrowieniach jakich dokonał Jan Paweł II. No i to jest chyba prawda... Chyba nie opowiadają tego po to, żeby stać się sławnymi lub by pomóc papieżowi w jego beatyfikacji. A szamani uprawiający ziołolecznictwo, hhmm.... chyba wpływają też trochę na nasz umysł, dodają wiary a my wierzymy że to zioła. Jednak nie należy też wątpić w skuteczność ziół Smile Trudna sprawa....Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kidzik123
Gość









PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o kwestie wyleczenia naturalnymi metodami to musicie wiedziec moi drodzy ze nasz organizm posiada mechanizmy dzieki ktorym sam moze sie wyleczyc a naturalne preparaty jak np suplementy [zakaz linkowania na forum] wspomagaja jedynie organizm w tej walce z kazda choroba.
Na dowod tego powiem ze moj brat byl chory na bardzo agresywna postac nowotworu zlosliwego z ktorego wyszedl ..... po trzech miesiacach.
Pozdrawiam

P.S. Pozytywne nastawienie jest rowniez niesamowicie wazne o tym nie mozna zapomniec.
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 12:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiadomo dlaczego istnieje sterotyp że medycyna konwencjonalna to jakieś cudotwóstwo. to wspomaganie tych wlasnie naturalnych reakcji w organizmie.

Niestey nie kazdy organizm jest wstanie poradzić sobie sam z różnymi chorobami. Dlatego należy iść do lekarza i stosować leki.

Zostawienie wszystkiego samemu sobie to ryzykowna gra, chyba najwieksze sprawdzenie swoje organizmu jakie tylko jest mozliwe. Organizmu jaki fizyki oraz psychiki Wink

Trzeba zachować tutaj zdrowy rozsądek nie biegać do lekarza z każdym katarem bo to dla ludzkiego organizmu nie jest nic strasznego i można organizm wtedy wspomuc natutalnymi sposobami (medycyna naturalna) i spoojnie wyjść z niego Wink

Kazdy ma wybór i wolna wole i to on sam musi podjąć decyzje kiedy iść do lekarza. Co jest "katarem" a z czym organizm i naturalne leczenie już nie jest wstanie pomuc.

Jezeli ktoś uwaza że konwencjonalna medycyna nie jest potrzebna to jak dla mnie uwarza że słabe osobniki musza zginąć, bo tak to działa. Kto sam sobie nie da rady z przeciwnościami umiera tak aby słaby nie mogli sie powiekszać co skutkuje wymarciem gatunku - to jest ja najbardziej w zgodzie z natura. Nie ma gatunku który cały był by najleprzy.

Ludzie zawsze żyli w społeczenstwach w któych silniejsi troszczyli sie i dbali o słabszych, próba odrzucenia konwencjonalnej medycyny to próba zaprzestanie tego naturalnego odruchu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Malg_a



Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 2:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może ktoś opowie jak, w cudowny sposób pomogły mu zabiegi medycyny naturalnej? I jakkolwiek ironicznie mogło to zabrzmieć, tak nie jest. ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kendrik



Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc, nie wiem czy zaliczysz to do medycyny naturalnej, ale mi na przyklad pomagaja masaze. Regularnie 2 razy w tygodniu chodze na takie zabiegi ze klada cie na 15 minut na wibrujace lozko, teraz mam zero problemow z kregoslupem.
Co wiecej bylem u dietetyka - naukowca, nie szamana - i zbilansowal mi diete. Po serii badan (w tym morfologia krwi) powiedzial czego jesc wiecej, czego unikac i polecil kilka suplementow. Juz prawie 4 miesiace od kiedy zaczalem o siebie tak dbac i rezultaty sa wspaniale.
No poza tym trening:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kendrik



Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 11:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pawle!

Spartanie nie troszczyli sie o slabszych:P
Ale do rzeczy. Uwazam, ze to czy ktos jest slabszy/silniejszy nie koniecznie oznacza ze wymrze/przetrwa. Jesli slabszy fizycznie osobnik sprawniej mysli i obserwuje otoczenie moze odkryc ze na przyklad jedzenie jakichs ziol leczy pewne choroby. Wtedy moze miec nawet wieksza szanse przezyc niz pozornie "silniejszy osobnik".
pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group