Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Męcząca bezsenność :/

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zmęczony snem
Gość









PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 12:55 am    Temat postu: Męcząca bezsenność :/ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Bardzo bym prosił o radę...
Męczy mnie bezsenność. Każdej nocy potrzebuje od 1h-5h ,żeby zasnąć. Mam 20 na karku. Przed snem myślę o wszystkim co się da. CO będe robił jutro, jak mi się przypomni jakiś film to cały analizuję i przypominam sobie podobne filmy. Co będe robił na kompie ,z kim pogadam ,w co będe grał itp. Wiem ,że to niedobre ,ale nie umieme NIE myśleć przed snem... Zasypiam w miare dobrze jak solidnie poćwiczę ,ale nie mogę sobie tak ćwiczyć przed snem bo chodze na siłownię i mam padnięte mięśnie. NIe zna ktoś może sposobu na to?
To bardzo męczące :/
Chodzę spać około 23:00. Gdy wstaje o 7:00 ,lub o 11:00 to bez różnicy.
Na wieczór czuje się jak nowo narodzony ,a jak rano wstaje to czuję się za przeproszeniem jak "gówno" Very Happy Nie kumam dlaczego tak jest, powinno być chyba raczej na odwrót nie? :/
Organizm powinien być zmęczony na wieczór ,a po regeneracji powinienem się czuć świetnie. A jest na odwrót...
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź Smile
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyróżnia się dwie zasadnicze fazy snu:sen paradoksalny-fazę REM(rapid eye movements)i sen normalny-fazę SEM(slow eye movements).W czasie fazy SEM tempo metabolizmu ulega spowolnieniu,oddech ulega zwolnieniu i spada ciśnienie krwi.Mniej więcej co 90 minut śpiący wchodzi na pewien czas w fazę REM.W tym stanie(faza REM zajmuje 1/4 całego snu) mamy marzenia senne.Dla pełnego wypoczynku konieczne są obie fazy snu.Podczas badań wykazano,że brak snu w fazie REM powodował u ochotników uczucie niepokoju i zmęczenia.Wiele środków farmakologicznych zaburzać może przebieg snu i zmieniać długoścć fazy REM.Może zażywasz jakieś leki,odżywki dla sportowców?Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zmęczony snem
Gość









PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Netka- Nic nie biorę Razz ( Sad ) Zero żadnych leków...
pozdrawiam
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbuj spać ok.6 godzin,nie dłużej Very Happy Wiem,że to trudne,bo sama jestem śpiochem Very Happy ,ale rzeczywiście jest tak,przynajmniej w moim przypadku,że im dłużej śpię,tym gorzej się czuję.Możesz też zasmakować w jakichś ziołowych środkach nasennych Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zmęczony snem
Gość









PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm... Razz 6 godzin ^^...
Ja tam lubie po 12h spać ,no ale hm... Wydaje mi się ,że będe musiał. Choć przez ostatnie 2 miesiące nie udawało mi się wstać na czas haha. A co do środków ziołowo nasennych (Razz) to moja matka mi kiedyś dała coś takiego ,ale nic mi nie pomogło Smile Moze ja mam poprostu za dużo energii, kto wie. Myślę ,że to będzie najlepsze rozwiązanie.
POzdrawiam Smile
Powrót do góry
mmm
Gość









PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 9:02 pm    Temat postu: mail Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podaj swojego maila skontaktuje sie z toba!!!!

pozdrawiam
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mmm-jesteś jeszcze? Smile
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 7:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem Very Happy Jak z Twoim snem ?Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 6:24 pm    Temat postu: problem ze snem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja chodze spać ok1-2 i nie moge spac busdze sie o 5 i na tym sie kończy mój senjak wstaje to jestem padnięta buu Confused
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group