Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Matura z biologii

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Biologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 9:34 am    Temat postu: Matura z biologii Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Matura z biologii.

W tym roku ponad 100 tys. Maturzystów przystąpiło do zdawania egzaminu z biologii. Biologię zdaje co czwarty uczeń. Najczęściej jest to przedmiot zdawany w liceach ogólnokształcących.

Na tegorocznym egzaminie maturalnym z biologii gościła genetyka, ale i również były najróżniejsze pytania i zadania o owadach, roślinach, komórkach, układzie pokarmowym.

Zdania uczniów po napisaniu tego egzaminu są podzielone, co do poziomu trudności.
Jedni uważają, że egzamin był banalny, natomiast inni twierdzą że bardzo trudny. Ale to już chyba kwestia włożonego wysiłku przez każdego w chęć zdania biologii na maturze i czas na nią poświęcony.
Niektóre pytania były ułożone w skomplikowany sposób, inne w bardziej prosty.

Biologia sama w sobie jest trudna, przynajmniej dla mnie. Nie jest taka straszna. Tylko to zależy od tego jak uczeń przygotował się do matury.

Przypominam o prawidłowej diecie przy sporej ilości nauki. Marchew, która pomaga przyswajać wiedzę, orzechy włoskie i cytrusy oraz witaminka C na pamięć, banany wspomagają koncentrację. Truskawki pomogą opanować stres i niepokój. Nie ma nic gorszego jak szybka nauka przed maturą. Nic to nie pomoże. Człowiek jest wtedy niewyspany, co źle wpływa na organizm. Podobno maksymalny czas, w jakim mózg przyjmuje porcję wiedzy trwa (podobno) 45 minut.
Very Happy



Podam linki do stron na których możecie sobie sprawdzić swoje wiadomości oraz rozwiązać nową maturę z biologii.


Tu znajdziecie testy maturalne z 2006 roku oraz rozwiązania do nich:

http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/0,52261,2420379.html

Na tej stronie znajdziecie pomoc przy zdawaniu tego egzaminu, oraz wymagania:

http://biologia.edu.pl/biologia_matura.html

Tu możecie sobie porozwiązywać przykładowe testy dotyczące zoologii, botaniki oraz cytologii i histologii roślin. Testy są super, już rozwiązywałam.

http://biologia.stencel.info/


Strony o tematyce biologicznej:

http://biologia.stencel.info/linki.php


I tu oczywiście umieszczam linki do zestawów maturalnych 2006.

Poziom podstawowy:
http://bi.gazeta.pl/im/3/3335/m3335573.pdf

Poziom rozszerzony :
http://bi.gazeta.pl/im/5/3336/m3336055.pdf


Radziłabym nie zaglądać do odpowiedzi w czasie rozwiązywania testów ( przy niektórych testach są), bo przecież celem testów jest sprawdzenie Waszej wiedzy i ocena jej.

Powodzenia

Wink

Zdawał ktos maturkę z biologii? Chwalić się Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety tegoroczna matura z biologii wypadła najgorzej wśród wszystkich przedmiotów. Zdało ją tylko 77% uczniów Sad Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a Ty ją zdawałeś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 11:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Naszczęście nie byłam wsród "szczęśliwców" zdających maturę z biologii. W ogóle to nie zdawałam matury w tym roku, ale sobie tak myślę z całą skromnością, że miałambym 100% <oczywiście żart, nie jestem aż tak próżna> Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie się dowiedziałam że znajoma zawaliła maturę z biologii.
bedzie poprawka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karotka



Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 12:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zdawalam mature z biologii. i zdalam co prawda nie tak jak tego chcialam ale zdalam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja zdawalam ale to 4 ata temu Smile hehehe.... dla mnie byla luzik i jestem zadowolona z mojej oceny ")
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 10:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja jestem w biol-chemie i mam cztery godziny rozszerzonej biologii w tygodniu, w najlepszym biol-chemie w mieście i z najbardziej wymagającą babką w mieście. Razz Tak więc to jest poezja... Very Happy O maturę z biologii jakoś się jednak nie boję. Jestem w pierwszej klasie, a jak na pierwszy rzut oka to materiał na maturze nie jest bardzo szczegółów. Smile Systematyczne powtórki to moim zdaniem klucz do sukcesu. Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez bylam na bio-chemie Smile a teraz koncze studia medyczne... hehehe cios za ciosem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też bym chciała. Smile Ale boję się o to, że nie zdam fizyki... Sad
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Biologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group