Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

martwy zab?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ursule



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 12:18 am    Temat postu: martwy zab? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem na wakacjach za granica. Jakis czas temu zaczal mnie bardzo bolec zab. Stosowalam rozne leki przeciwbolowe, a takze tzw. sposoby domowe, najbardziej pomagalo mi przezuwanie gozdzikow. Mialam spuchnieta twarz. Poszlam tez do tutejszej dentystki, ktora najpierw zeby opukala, potem sprawdzila reakcje na zimno, wreszcie otworzyla ten nieszczesny zab (byla tam dosc duza plomba, zalozona ok 2 miesiace temu), oczyscila i wstawila cos w dziure. Okazalo sie, ze zab jest martwy. Dostalam antybiotyk Amoxicilline Sandoz 500mg, ktory przyjmowalam przez niecaly tydzien 3 razy dziennie oraz przeciwzapalny Ibuprofen EG 400 mg, 2 razy dziennie, jeszcze przyjmuje. Po wizycie zab mnie jeszcze troche bolal, teraz glownie troche swedzi, jesli tak to mozna nazwac, no i wciaz jem tylko druga strona. Troche boli kiedy go dotykam. Opuchliwny juz nie mam, zeszla jeszcze przed wizyta u lekarza. Jednakze kiedy dotykam mojej twarzy, szczeki w okolizach tego martwego zeba czuje jakies zgrubienie, wybrzuszenie. Nie jest ono widoczne, tylko wyczulane. Boli kiedy dotykam. Kiedy dotykam dziasel wokol tego zeba nie wyczuwam tego zgrubienia, ono jest glebiej. Moje pytania: czy to normalne? czy to wkrotce zejdzie? czy bedzie to mialo pozniej jakies konsekwencje? czy powinnam przyjmowac jakies leki? Nie mam mozliwosci udania sie znow do dentysty, dopiero kiedy wroce do kraju, czyli po 15 lipca. Co robic? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
esteve



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: CK
PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli jest jakieś wygórowanie to możliwe że jest tam ropień. ibuprom był przeciwbólowo i przeciwzapalnie. antybiotyk podaje się m.in. przy ropniach. Tym bardziej, że ząb boli przy dotykaniu. jeśli nic się nie będzie działo to po powrocie do kraju proponuję udać się do dentysty, możliwe że będzie potrzebne zdjęcie rtg, oraz koniecznie dalsze leczenie zęba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
airone



Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie trzeba isc do dentysty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julek.f



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 17, 2015 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma na co czekać, jedynie dentysta może pomóc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olga123



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legionowo
PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widocznie lubisz tortury skoro jeszcze u dentysty nie byłaś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
violet



Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 10, 2015 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno kolezanka odpowiedzila dentyste po powrocie z wakacji Wink niemniej jednak warto jechac przygotowanym na taka podroz czyli srodki przeciwbolowe i jakies poszukac wczesniej klinik stomatologicznych w poblizu miejsca zamieszkania. Ja cale szczescie nie mialam nigdy takiej sytuacji ale to pewnie dlatego ze regularnie chodze do [zakaz umieszczania linków]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2015 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam od 6 lat korzeń po zębie, jest mocny, nie boli, nie przeszkadza mi. Nie wyrywam go więc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Linor



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 6:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wizyta u dentysty jest konieczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
modliszka
Spamer


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pewnie boicie się dentysty stąd sie dzieją te wszystkie problemy. Nic prostrzego zaprzyjaźnić się z jednym z nich Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
roxi88



Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 13, 2016 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z zębami nie ma żartów! Jeżeli się o nie nie dba to potem można zachorować na rożne choroby, m.in. na choroby serca. Jeżeli boli ząb, abo coś tam jest nie tak to zawsze trzeba iść do dentysty. Leki przeciwbólowe tylko łagodzą dolegliwości, ale nie usuwają przyczyny. Ja miałam martwą piątkę, na zdjęciu RTG wyszło, że jest pod zębem ziarniniak torbielowy (stan zapalny zamknięty w torebce, przez co nie infekcja nie rozprzestrzeniała się). Dentystka powiedziała, że koniecznie do usuniecie. Pięknie wszystko wyszło, teraz mam spokój i nic mnie nie boli Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group