Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Markery nowotworowe oponiaka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 12:53 pm    Temat postu: Markery nowotworowe oponiaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. U męża przypadkowo odkryto w mózgu oponiaka (prawdopodobnie) jest w trakcie obserwacji.
Szukam wszelkich rozwiązań i pomyślałam o badaniu markerów nowotworowych z krwi. Czy ktoś się orientuje, jakie markery pokażą oponiaka?
Czy jest jakieś specjalne badanie z krwi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KaśkaN



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

poczekaj na diagnoze, może to blędna diagnoza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rybirt



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oponiak jest łagodnym guzem mózgu, który tylko w 5% przypadków jest złośliwy. wydaje mi się, że swoista enolaza neuronowa (NSE), będzie odpowiednim markerem, nie mam pewności. Mimo wszystko, na Twoim miejscu zaczekałabym na diagnozę lekarza. Rezonans magnetyczny, jest bardzo precyzyjnym badaniem, poproś lekarzy o jego wykonanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jingol



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy powinnaś na własną rękę działać i szukać markerów nowotworowych na oponiaka. Zaczekaj na dokładną diagnozę. Jeśli faktycznie coś wyniknie, lekarz sam powinien zlecić wykonanie Twojemu mężowi odpowiednie markery nowotworowe. Może diagnoza nie jest jeszcze pewna. Czasami nie warto jest się martwić na zapas. A jak chodzi o markery nowotworowe, jest ich sporo i myślę, że tylko lekarz, który się na tym dobrze zna będzie w stanie stwierdzić jaki wybrać, do zdiagnozowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olsenka



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Markery nowotworowe można wykrywać we krwi, moczu lub tkankach osoby chorej.
Na ich podstawie, można postawić diagnozę oraz monitorować stan zdrowia chorego. Pomiar może być dokonany za pomocą różnych technik.
Markery nowotworowe, mogą być wytwarzane zarówno przez komórki zdrowe jak i komórki nowotworowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
reginka



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 10:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tak ciężkich chorobach, zawsze lepiej poczekać na opinie i zalecenia lekarzy, jak chodzi o markery to wiele nic nie wiem. Oponiak jest najczęściej łagodnym guzem. Poczekaj na diagnozę, tak jak wszyscy mówią. Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że oponiak jest łatwy do zoperowania. Ponad 90% osób, które miało oponiaka, całkowicie wyzdrowiało i wróciło do normalnego funkcjonowania. Nie martw się na zapas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group