Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Marihuana a ciąża

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hnila



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 2:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hey Kadarka, kurcze co robic?? Minely nastpne miesiace a my dalej palimy Confused . Teraz nie pale od 4 dni a moj facet od tygodnia. Moze nam sie uda ale strasznie ciezko szczegolnie w weekendy Twisted Evil . Ja nie wiem jak to bedzie Question bo naprawde przelozylismy plany na zajscie w ciaze na grudzien o ile uda nam sie nie palic.

A Ty jak sobie radzisz? Twoj facet tez palacy?
Pozdrowionkai dzieki za rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hnila



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie palimy juz miesiac i wcale nam sie nie chce, kurcze ciezej bylo zucic papierosy- to prawda ze nie jest sie uzaleznonym od ziola tylko sie przyzjwyczaja do tego stanu. Czasem mam ochote zapalic ale nie mowi o tym na glos-pomaga. Moj facet tez nie pali o 3 dni dluzej niz ja. Teraz zaczynamy zdrowy tryb zycia i przygotowywania do baby Very Happy


Powodzenia dla zucajacych palaczy zielska Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kinia184



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 10:57 pm    Temat postu: Re: Marihuana a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć jestem tu pierwszy raz i mam mały problem....Chyna jestem w ciąży ale nie jestem pewna.Okres mi się spóznia już prawie miesiąc robiłam test juz dwa razy i wyszedł negatywnie ale ja coraz bardziej się boję.Proszę o szybką odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kinia184



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 9:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę odpowiedzcie mi jak najszybciej!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Camilla.76



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 1:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Kinia184,wiesz kto to ginekolog?Poza tym trochę jeszcze za wcześnie na ocenę czy jesteś w ciąży na podstawie Twoich domysłów.Ale wizyta u specjalisty nie zaszkodzi.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem ci coś z własnego doświadczenia pomimo,iż jestem młody.Moja mam gdy była ze mną w ciązy paliła co odbija się teraz na moim zdrowiu bo mam problem z koścmi. Mianowicie za szybko rosłem<potrafiłem w przeciągu trzech miesięcy urosnąć około 7 cm przez co mój układ kostny nie wyrabiałi zacząłem mieć problemz mazią stawową i kość o kość zaczęła się ocierać>,po urodzeniu stwierdzone mi krzywicę i dostałem zastrzyk w celu uzupełnienia w witaminę D3,teraz mam chorobę zwyrodnieniową kręgu. Warto jest komuś odbierać zdrowie przez doznawanie własnych przyjemności? Nie mam za złe tego mojej mamie bo dała mi życie.Moją deską ratunku jest sport i akurat się złożyło,że jest to coś co jest moją pasją.Odradzam Ci to bo myślę,że nie jest widokiem miłym gdy twoje dziecko przechodzi przez koszmar życiowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Camilla.76



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 11:42 am    Temat postu: Do ja EWKA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze powrócę do wypowiedzi jaEWKI:dziewczyno,pomyśl,czy chcesz być matką na haju...Pomódl się lepiej o silną wolę, żeby to rzucić,bo narazisz dzieciaka na niebezpieczeństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
muza6



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: niemcy
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm,jestem mama od 15 lat,pale marihuane jakies 9 lat,regularnie,czasem kilka razy dziennie a czasem i tylko raz.Jak bylam wcazy z maja corka,palilam papierosy,nie patrzylam na ciaze bo bylam za mloda iglupia,nie mialam nikogo kto by mi wytlumaczyl czy poradzil.Mam ciocie co ma szustke dzieci,przy kazdym palila,chlala,zlopala kawe i kazde dziecie jest zdrowe i wyglada jak mlody bog.U mnie niestety wyszlo inaczej,moja corka ma ciezkie ADD jest to dla niej straszne,bo chodzi jak nakrecona.Nie moze sie skoncentrowac,ma problemy z nauka.Juz kij ze mna,ze nie moge isc do pracy bo potrzebuje opieki,juz kij,ze latam od lekarza do lekarza i kij z moimi nerwami.Co ma moja corka powiedziec?ona musi z tym zyc !!!W swoim mlodym wieku byla juz conajmniej 2 lata w szpitalu i lyka 7 tabletek dziennie !!!!Czili u jednych nic nie zaszkodzi a u innych ma katasrofalne skudki.Jestem teraz ponownie wciazy pomimo tabletek antykoncepcyjnych.Bardzo chcialabym miec tego dzidziusia,tym bardziej,ze jestem szczesliwa ze swoim facetem ale usune,jestem zalamana ale niestety,nie wiedzialam do dzis ze jestem wciazy(wiedzac zucilabym wszystko)terz jest juz prawie 9 tydzien,wiec zielsko co mialo zrobic to juz zrobilo i papierosy poprawily.Nie bede rujnowac nastepnego zycia i to tym razem swiadomie.Ps,moja corka byla do 3roku zycia uwazana za zdrowa,objawy nastopily dopiero w przedszkolu,wiec roczne dziecko ktore tryska zyciem nie jest jeszcze gwarancja na przyszla kariere zdrowotna........przykre ale autentyczne.

Dodano po 16 minutach:

Konsekwencje palenia marihuany w czasie ciąży

Wyniki badań opisanych w magazynie "New Scientist" dowodzą, że palenie marihuany w czasie ciąży może powodować defekty układu nerwowego potomstwa. A właśnie po ten narkotyk najchętniej sięgają kobiety w wieku reprodukcyjnym.
Naukowcy podawali ciężarnym samicom szczura niewielkie dawki cannabinoidów (związków odurzających w marihuanie). Okazało się, że ich potomstwo przez całe życie uczyło się znacznie gorzej niż dzieci samic, które nie otrzymywały narkotyku. Ponadto szczury mające kontakt z narkotykiem w okresie płodowym wykazywały hiperaktywność w czasie dorastania i problemy z pamięcią w wieku dojrzałym, utrzymujące się aż do śmierci. Długoterminowe badania nad uczeniem się szczurów wskazują zatem na nieodwracalne zmiany w elektrochemicznym funkcjonowaniu mózgu dzieci, których matki podczas ciąży przyjmowały marihuanę. "Człowiek nie różni się w tym względzie od gryzoni" - twierdzi doktor Vincenzo Cuomo z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

muza6
możesz usunąć, ale możesz też urodzić.
żaden lekarz wprawdzie nie zagwarantuje Ci, że małe będzie zdrowe ale też nie powie Ci z całą pewnością, że zdrowe nie będzie i że powtórzy się sytuacja jak przy Twoim pierwszym dziecku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bojbanowski



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wawka
PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem, ale jak dla mnnie palenie w czasie cioiazy to skrajna nieodpowiedzialnosc....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group