Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Marihuana a ciąża

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gandziej



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy to prawda, że jeśli mężczyzna pali marihuanę często i od dawna to w jego organizmie zaszły zmiany dotyczące genów, w skutek których dziecko może urodzić się np. z niedorozwiniętą ręką?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
surowy



Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing

---

helloween - na przyszlosc takie posty beda usuwane - nic nie wnosza do dyskusji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


----edited by yalissea----


Nie rozumiem, co ten post ma wnosić do tematu?
Jeżeli nie masz nic do napisania, to nie pisz wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jeżeli facet pali często, to jakieś uszkodzenia płodu mogą być, ale jakie dokładnie to Ci nie powiem.

Tutaj wyżej, użytkownik chyba twierdzi, że nic nie może się stać... ale oczywiście się z nim nie zgadzam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
piotr963



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja paliła w 12 tygodniu ciąży, pare razy, wiecie co z tym robić? Badania nie wykazały wad płodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaEWKA



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc, pale marihuane od dobrych kilku lat, teraz jestem w 11 tygodniu ciazy, przestalam calkowicie pic alkochol (wczesniej pilam co weekend), zaczelam dobrze sie odrzywiac, codziennie przyjmuje kwas foliowy i inne waze witaminy, ktore powinna przyjmowac kazda kobieta w ciazy. Jedyna przeszkada w prowadzeniu zdrowego trybu zycia jest palenie, ktorego niestety niejestem w stanie rzucic całkowicie, pale gora jednego papierosa dziennie i 2-3razy w tygodniu trawe ale staram sie w jak najmniejszych ilosciach. Boje sie strasznie o mojego maluszka, ale niestety to jest silniejesze. Wiem ze jest to szkodliwe ale naprawde ciezko jest mo zucic ten straszny naług tymbardziej ze prowadze nerwowy tryb zycia co rowniez bardzo szkodzi dziecku, ale staram sie jak moge by maluszek rozwijal sie dobrze. Moj chlopak strasznie mnie wspiera i zabrania mi palic papierosow, ale kiedy jest w pracy, tak jak teraz, ciezko mi sie opanowac. Wiem ze niepowinnam brac przykladu z innych bo kazdy organizm inaczej funkcjonuje ale moja przyjaciolka ma roczna coreczke, ktora jest, nie zapeszajac, "zdrowym jak ryba" dzieckiem chociaz zdazalo jej sie zapalic papierosa czy trawe w czasie ciazy. takze jak to sie mowi niewskazane sa wyroki Boskie... pozdrawiam i choc sama pale odradzam tego kobietom e ciazy, bo urodzic zdrowe malenstwo to najpiekniejsz chwila w zyciu kazdego czlowieka (tak przynajmniej powinno byc)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to pomysl sobie ze Twoje dziecko jesli urodzi sie chore (czego nie zycze) to do konca zycia Ci nie wybaczy ze zaniedbałas je podczas ciazy Exclamation Exclamation tak nie mozna. Nie kazdy ma te szczescie posiadac dziecko..a Ty je masz wiec wykorzystaj ten dar od Boga i nie truj sie gownem;/
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 11:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked nie rozumiem takiego zachowania..biedne malenstwo Sad moze idz do lekarza i on Ci pomoze zwlaczyl nalog palenia na okres ciazy Exclamation Question przeciez nie mozesz tak zyc przez 9 miesiecy.. Rolling Eyes
Powrót do góry
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakie 9 miesięcy? to rozumiem, że później może dzieciak przebywać w zadymionym pomieszczeniu/domu?

jaEWKA napisał:
takze jak to sie mowi niewskazane sa wyroki Boskie...


jakby tak każdy myślał, to by robił co mu się podobało : palił, chlał i sądził że i tak urodzi zdrowego dzieciaka, bo bóg da -
beznadziejny tok rozumowania... to nie średniowiecze, trzeba dbać o siebie i o płód (zdrowe odżywianie, witaminy, bez nałogów)

a poza tym odchodząc już od tematu, paląc papierosy niezwykle szkodzisz sobie - ale o tym to chyba nikt nie musi Ci przypominać ; niszczysz sobie zdrowie - teraz może o tym nie myślisz bo nie chorujesz, skórę- skóra starzeje się w zawrotnym tempie ; skóra osoby która pali 20 lat <czyli np. od 20 r.ż. do 40 r.ż. jest taka jak u 60-latki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaEWKA



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no troche wjechaliscie mi na psyche, tylko ze to niejest tak ze ja niedbam o moje dziecko, odzywiam sie zgodnie z przypisana dieta kobiet w ciazy, po 2 u mnie w domu sie nie pali jest na to wyznaczony ogrod, wiec jak ja teraz tak i moje dziecko po urodzeniu nie bedzie wdychalo dymu tytoniowego czy marihuany, a po 2 moj lekarz wie ze pale i zaproponowal mi pomoc na co ja i moj chlopak sie zgodzilismy. A co do paleni ..ze szkodzi na cere itp., no jest to oczywiste, nadmierna ilosc spozywania fastfoodow rowniez szkodzi tak samo jak slodyczy, nieaktywny tryb zycia tez szkodzi, picie alkoholu szkodzi, mycie sie w zaniedbalej lazience prowadzi do roznego rodzaju infekcji, zbyt dlugie drzemki szkodza jak i brak snu niszczy organizm... sa miliony rzeczy na swiecie ktorych ludzie nie powinni robic a jednak je robia i tak jest napewno tez z Toba (Yalissea) napewni nie prowadzisz idealnego trybu zycia, nikt nie prowadzi bo nikt nie jest idealny. kocham moje nienarodzone dziecko, i chce dla niego jak najlepiej, modle sie codzniennie do Boga o jego zdrowie poniewaz jestem wierzaca, nosze na szyji Matke Boska ktora czuwa nad moim maluchem i niech nikt mi nie mowi ze niedbam o jego zdrowie bo to bzdury a to ze czasem wezme macha trawy to nieznaczy ze nietroszcze sie o dziecko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group