Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mam dosc okularow i soczewek:( Co robić?:(

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marakub



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 4:53 pm    Temat postu: Mam dosc okularow i soczewek:( Co robić?:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy bardziej denerwuje mnie fakt, ze nosze okulary czy ze, co chwilkę musze wymieniać szkła za nowe. Już nie mam sił. Jak powstrzymac pogarszający sie wzrok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm ..myślę, że jeśli korekcja wzroku w Twoim przypadku jest niezbędna to noszenie okularów czy soczewek jest również niezbędne. Oczywiście istnieje możliwość laserowej korekcji wzroku, która to metoda jest coraz bardziej popularna. Z własnego punktu widzenia oraz opinii niektórych specjalistów z dziedziny okulistyki, nie polecam jednak tej metody leczenia. Oczywiście pozbędziesz się może wady, jednak nigdy nie masz gwarancji, czy po takiej operacji kiedyś nie obudzisz się niewidoma, na skutek odklejenia się siatkówki...i wtedy nic, żadne okulary czy soczewki nie przywrócą Ci wzroku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko sciecie laserowe czy jak to sie nazywa

Ale przygotuj sie ze ok miesiaca to Ci nie wolno nawet siatki z zakupami podnosci..

poza tym jest masa przeciwwskazan..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marakub



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie przeciwskazania? Na szczęscie jestem zdrowa, i chyba nic poza krotkowzrocznością mi nie dolega Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chodzi o to czy masz astygmatyzm czy ni..

Ile masz tej wady itd itd

po takim scieciu miesiac nie wolno Ci patrzec na monitory, adwyrezac oczu, zadnego wysilku itd itd

Kumpel na kilka godz siadl i wyladowal w szpitalu

a no i cena robi swoje..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety, jesli nei chcesz zeby wada sie powiekszala, to musisz nosic albo okulary albo szkla. nie unikniesz tego. zawsze jednak musisz pamietac o tym, zeby dodatkow dbac o oczy, stosowac kropelki nawilzajace i lagodzace podraznienia. jesli nosisz soczewki, to zdejmuj sie sobie wieczorami, wpusc starazolin do oczu i daj im odpoczac, nie musisz biegac w okularach czy szklach 24 h na dobe. zadbaj o oczy, zatroszcz sie o nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marakub



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wspaniała rada. Niestety mam wrażenie, że w dzisiejszym zabieganym świecie, jakże trudna w realizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotrowa



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze i trudna w zastosowaniu, ale jesli zawsze ma sie przy sobie jakis specyfik, mozna sobie dopomóc. wpuscic kropelki podczas pracy na komputerze, robic sobie przerwy w pracy, oklady na oczy itp. No i dobrac odpowiednie szkla. O starazolinie nie slyszalam. Uzywalam innych kropelek. To jakies nowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 6:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego, co wyczytałam, to starazolin to krople, które mają za zadanie zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie przekrwienia, nawilżenie i "odświeżenie" oczu Smile cena tak patrzę, że bardzo przystępna (aż się zaskoczyłam). tylko pytanie, czy można stosować z miękkimi soczewkami kontaktowymi? po składzie patrząc, to raczej tak, ale głowy nie dam.

edit: w ogóle dzięki za cynk, bo chyba je sobie kupie. też kiedyś chciałam sobie zrobić operacje wzroku, ale potem dobre szkła nabyłam i ładne dość oprawki, soczewki noszę czasami i nie jest źle. a operacji i tak chyba bym nie mogła zrobić.

marakub, poza tym jak Ci tak "leci" wzrok, to nie mogłabyś zrobić sobie laserowej korekcji, bo musi być ustabilizowana wada wzroku przez co najmniej 12 miesięcy.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotrowa napisał:
Moze i trudna w zastosowaniu, ale jesli zawsze ma sie przy sobie jakis specyfik, mozna sobie dopomóc. wpuscic kropelki podczas pracy na komputerze, robic sobie przerwy w pracy, oklady na oczy itp. No i dobrac odpowiednie szkla. O starazolinie nie slyszalam. Uzywalam innych kropelek. To jakies nowe?


kiedys byly dostepne na recepte, teraz mozna je swobodnie kupowac w kazdej aptece. dobry specyfik, bo w porownaniu do chocby kropel visine zawiera duzo mniej zbednych dodatkow, ktore tez moga wplywac niewlasciwie na oczy, np konserwanty. dlatego starazolin jest bezpieczniejszy w porownaniu do chocby wlasnie visine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group