Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mam 15 lat i straszne problemy z oddychaniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haroldzina



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 1:00 am    Temat postu: Mam 15 lat i straszne problemy z oddychaniem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może zacznę od wieku. Mam 15 lat i od jakiś 6 miesięcy mam problemy m.in z oddychaniem. Byłam u lekarza, przechodziłam różne badania po EKG, USG, badanie krwi, moczu, tarczycy. Mam nadciśnienie i kołatanie serca to nosiłam holtera. Nic mi nie wykryto. Wszystko w jak najlepszym porządku. Nie tylko pojawiają się problemy z oddychaniem. Często, a zazwyczaj codziennie mam taką "blokadę" uczucie, ze mam coś w gardle i źle mi się cokolwiek połyka, mam nadciśnienie, bolą mnie plecy, czasami żołądek, nie mogę zasnąc, bo mam właśnie problemy z oddychaniem, i strasznie szybko bije mi serce i mam wrażenie, ze zaraz umrę. Nie mogę nabrac dużego oddechu. Nie wiem co to moze byc. Jestem osobą, która martwi sie na za pas. Wcześniej zdarzało mi się to z 3 lata temu, kiedy zmieniałam szkołę i sie denerwowałam czy mnie zaakceptują. Zapomniałam dodac, że mam te objawy wtedy kiedy o tym pomyślę np. "o dzisiaj mi sie dobrze oddycha" i zaraz po tym już jest inaczej, ale jak o tym zapomnę, czymś się zajmę to nie pamietam i jest OK.
Czekam na jakieś porady co do moich problemów i za wszystkie bardzo dziekuję Smile[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kotnar



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, twierdzisz, że te problemy są w momencie gdy się zdenerwujesz, tak?
Może to jest przyczyną, zbyt duża dawka nerwów dla organizmu, wtedy nie prawidłowo funkcjonuje krążenie i są takei skutki, dodatkowo mówisz, że miałaś badania - jakie były ich efekty?
Skoro nic nie wskazały, to przyczyna może leżeć gdzie indziej, bądź szpital w którym je wykonywałaś, wcale nie był tak na prawdę tym problemem zainteresowany:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Noppi



Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 10
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyno, może to faktycznie jakieś poddenerwowanie? Nerwy tak działają na twój organizm? Spotkałem się gdzieś z takim przypadkiem lata temu, że penwa osoba miała tak samo - przy stresie, miewała duszności, zawroty głowy, czuła się osłabiona i słabo oddychała...

Może twój mózg wysyła te sygnały organizmowi, właśnie gdy mu sama o tym przypomnisz i tworzy się z tego taka reakcja mechaniczna...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PsychologBMW



Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Psychika czasami robi taki unik pod postacią zaburzeń psychosomatycznych. Występują wtedy objawy, które można przypisać do wielu poważnych chorób, a po dokładnej diagnozie okazuje się, że ze zdrowiem wszystko jest dobrze - oprócz tego, że złe samopoczucie nie ustępuje lub pogarsza się. Można powiedzieć, że stres ma w tym ogromny swój udział. Jednak samo słowo "stres" jest w tym wypadku bardzo ogólne.

Jeśli badania nie potwierdzają żadnej choroby (a czytam, że tak właśnie jest), polecam kontakt z psychoterapeutą. Doświadczenie pokazuje, że terapia skutecznie pomaga w tego typu problemach.

Pozdrawiam,
Barbara Michno-Wiecheć
psycholog psychoterapeuta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomasz33



Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie, albo najpierw rozmowa z psychologiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group