Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mały guz pod skronią w okolicy ucha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Igor121



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 9:02 pm    Temat postu: Mały guz pod skronią w okolicy ucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zauważyłem, że mam małego guza pod skronią w okolicy ucha, porusza się i lekko boli jak tam mocno przycisnę, ma około 0,5 cm, co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Igor121
mi to wygląda na powiększony węzeł chłonny.
byłeś przeziębiony ostatnio? bolało Cię coś? miałeś gorączkę/ stan podgorączkowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Igor121



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, dużo czasu spędzam na polu, a pogoda jest jaka jest. Miałem ostatnio katar i przeziębienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Igor121
to może być powiększony węzeł chłonny.
lepiej dmuchać na zimne i pójść z tym do lekarza. niech zbada i zleci badania ogólne: tj morfologię + ob + crp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Igor121



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodam do tego, że tego w ogóle nie widać, trzeba naprawdę wgnieść palec, żeby dotknąć tego guzka. Czy to może być węzeł? Na zdjęciach widziałem, że to zupełnie inaczej wygląda. Powiedziano mi, że to może być jakiś stan zapalny, wynikający z zimna.

Popatrzyłem teraz dokładniej i może to być w okolicy ślinianki i boję się nowotworu. Sad

nie pisz bezpośrednio pod sobą postów. aby coś dodać korzystaj z opcji "zmień"
dokleiłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 8:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Igor121
zaraz tam nowotwór. powiększenie węzłów chłonnych wskazuje na infekcję. a nie na nowotwór.
ja też tak miałam. okazało się, że mój organizm zareagował tak na przebicie uszu.
ważne byś zmiany nie dotykał- im częściej będziesz ją drażnił tym bardziej prawdopodobne, że zmiana już Ci zostanie (ja mam takich kilka i to na całej szyi).
idź do lekarza. niech Cię zbada i zleci morfologię + ob.
nie panikuj. na razie nie masz najmniejszego powodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Igor121



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym dodać, że mam infekcję pod okiem, coś w stylu jęczmienia, zbiera się tam ropa, ten guzek może mieć z tym coś wspólnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 1:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Igor121
tak . dlatego zalecana jest wizyta u lekarza. zbada. zleci badania i będziesz wiedział na czym stoisz.
po co niepotrzebnie się nakręcać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group