Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

mały cycuś

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 4:19 pm    Temat postu: mały cycuś Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!mam synka który w lipcu kaczy 2 latka i w żaden sposób nie moge go oduczyć ssania od piers!!mówiłam mu że mama ma kuku że mnie piers boli,zakładałam bardzo zabudowane bluzki ale on i tak zawsze dawał sobie z nimi rade kiedy mówiłwa mu że nie dam cyca to on płakał!!dla mnie jest to już męczące bo on przy cycku zasypia i w nocy budzi sie kilka razy i mówi cycusia!!pomóżcie!!jak mam go oduczyć??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po prostu nie dawać za wygraną...Nie to nie...

Płacze? Jak zobaczy ze płacz nic nie daje to w końcu przestanie.

Można próbować mu tłumaczyć, ze jest już dużym chłopcem, a duzi chłopcy piją z kubków-niekapków ( butelka nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na zagrożenie rozwinięcia się próchnicy).
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziecko przez ssanie piersi zaspokaja swoją potrzebę bliskości i bezpieczeństwa. może wystarczy, tak jak pisze nowicjuszka, konsekwencja w odmawianiu ale też więcej zabaw z przytulaniem, kołysanie na kolanach, bliski kontakt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

izka musisz zając czymś dziecko by nie myślało i piersi : Zabaw go czymś, zro mu coś kolorowego, dobrego do jedzenia, kup mu śliczny kubeczek itp Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przytulam go lulam caluje zajmuje go czymś innym ale prędzej czy póżniej wraz się upomnie Exclamation on z kubeczka niekapka nie chce pić pije ze zwykłego kubeczka a o butelce nie ma mowy on nigdy z niej nie kożystał

Dodano po 5 minutach:

z tym dawaniem za wygraną to jest dobry pomysł ale jane moge jak on tak płacze bo aż serce boli,napewno by to pomoglo Exclamation jak był mniejszy to próbowałam go na butelke przeąucić ale nie chciał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wiem ze boli...Ale innej rady nie ma...Co będzie jak pójdzie do przedszkola?

Jak woli ze zwykłego kubka to niech pije ze zwykłego...Byle mu wyjaśnić, że duzi chłopcy nie dostają "cycusia".

Na mojego chrześniaka wyjaśnienie, i konsekwencja pomogły...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 8:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zanim pójdzie to przedszkola to jeszcze rok,ale spróbuje jak popłacze to nic mu nie będzie a jak to mówią "płacz to będziesz miał ładniejsze oczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group