Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

mała macica

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 1:59 pm    Temat postu: mała macica Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli taki temat już jest (czego nie zauważyłam) to przepraszam.

Otóż, wybrałam się ostatnio do ginekologa, powiedział, że wszystko jest ok, ale mam małą macice.

Przelądałam różne fora i niektórzy pisali, że mając małą macice można mieć problem z zajściem w ciąże lub z donoszeniem dziecka. Inni pisali, żę to nic poważnego.

Mi osobiście lekarz nic nie mówił o jakichkolwiek problemach Confused
Wymiarów macicy nie znam ale skoro lekarz nic mi nie mówił ani nie zalecił leczenia to może nie jest aż taka mała, lub pomyślał, że ze względu na mój wiek (22lata) pewnie niedługo będę się starała o dzidziusia (co ponoć w młodym wieku pomaga "rozciągnięcu się" macicy).

co o tym sądzice?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fora tu dużo nie dadzą. Powinnaś pogadać z lekarzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

on powiedział tylko "ma pani małą macice". mi się wydaje, że gdyby było coś nie tak by mi o tym powiedział.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 8:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też tak myślę. Może taki jej urok. Ja np. mam tyłowzgięcie i przerośnięty lewy jajnik, ale oprócz tego że taki jego urok lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości czy zmian na tle chorobowym. Easy, myślę że gdyby coś było nie tak, to by cię o tym poinformował i wskazał metody leczenia. Poza tym w ciąży każda macica się rozciąga Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 10:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taką nadzieję. Very Happy Zresztą nie powinnam się martwić na zapas, skoro "niedorozwinięte" 12-latki rodzą zdrowe dzieci to ja też mogę. o!

Słyszałam taką teorię, że kobity, które mają bóle miesiączkowe mają małe macice, czy to prawda?

Pozatym... czy można wykonać jakieś badania, żeby określić jakiej wielkości ma się macicę?





*niedorozwinięte w sensie, że ich macica jest mała i niegotowa na ciążę*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

USG zarówno transwaginalne jak i przez powłoki brzuszne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kobiety które mają duże bóle miesiączkowe nie mają małych macic tylko zbyt wąska szyjka macicy. Innymi bolesnymi podczas miesiączkowania zmianami w budowie jest tyłowzgięcie macicy, stany zapalne przydatków i przymacicza, mięśniaki macicy i gruczołowatość. Rozróżnia się też przyczyny czynnościowe: stężenie hormonów, niewłaściwe złuszczanie się błony śluzowej macicy a nawet czynniki psychiczne.
Annka nie panikuj, na pewno wszytsko jest dobrze, przecież lekarz widział twoją macicę, może taki jej urok. Macica zawsze się rozciąga zeby zrobić dzidziusiowi miejsce w brzuszku. Ja mam lewy jajnik większy od prawego, i też nic w związku z tym się nie dzieje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
USG zarówno transwaginalne jak i przez powłoki brzuszne.

Aha, dziękuję za odp. No to poprosze lekarza o skierowanie.

sprezyna:
ja nie mam zadnych z w/w objawów/schorzeń a mam bóle miesiczkowe, lekarz mówił, że to może być dlatego, że mam macice małą, wszystko inne jest ok.

Cytat:
Macica zawsze się rozciąga zeby zrobić dzidziusiowi miejsce w brzuszku.

W sumie racja, pozatym mój facet jest Azjatą, a wiadomo azjatyckie dzieci są mniejsze i drobniejsze Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja ciocia miała małą macicę i nie mogła zajść w ciążę Sad
Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej. Porozmawiaj z ginekologiem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem, że jest taka opcja, ale mnie chyba nie dotyczy, bo jak wspomniałam wcześniej jeśli było by coś aż tak źle to by lekarz mi powiedział.
Pozatym na kilkanaście wypowiedzie o małych macicach na innych forach tylko 2-3 były złe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group