Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Magnez

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mati113



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bytom
PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 8:48 pm    Temat postu: Magnez Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość Smile
hmmm... dokładnie nie wiedziałem gdzie go napisać więc postanowiłem tutaj myślę że nikomu nie przeszkadza ??
Więc do rzeczy!
mam takie pytanie czy mogę CODZIENNIE pić magnez z wodą ?? Czy jakoś mi to nie zaszkodzi ?? wiem że to głupie pytanie,ale wole mieć pewność!
Pozdrawiam wszystkich użytkowników
mati113 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mati113 myślę, że możesz Smile
na każdych witaminach i suplemencie diety jest jasno określone jakie zapotrzebowanie występuje w organizmie na dany składnik. warto poczytać ulotkę. najważniejsze to to żeby nie przyjmować za dużo pierwiastka bo to jest gorsze od jego braku Smile

magnez jest zalecany szczególnie tym, którzy:
*prowadzą aktywny tryb życia
* piją dużo kawy i/ lub palą papierosy
* mają intensywny wysiłek psychiczny i fizyczny
* czują się zmęczeni
* mają skurcze mięśni
* mają sporo stresów

dobrze też byłoby spojrzeć na swoją dietę i oprócz tabletek jeść więcej produktów które zawierają magnez, m.in gorzka czekolada, orzechy, pomidory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mati113



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bytom
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm.... kawy dużo nie piję
papierosów też nie pale
Piję go dla smaku Smile nie dlatego że mam skurcze ulotki w tym raczej nie ma bo to są tabletki musujące jedyne co pisze żeby nie przekraczać więcej niż 3 tabletki dziennie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze preparaty musujące z magnezem tak naprawdę nie zawierają aż tak dużej dawki tego pierwiastka jak zwykłe kapsułki. A po drugie nadmiar magnezu wydalamy z moczem, więc nie ma możliwości przedawkowania jeśli masz zdrowe nerki, zasięgałam w tej kwestii opinii lekarza.

Ostatnio zmieniony przez asia29 dnia Czw Sty 07, 2010 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 6:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mati113
Cytat:
jedyne co pisze żeby nie przekraczać więcej niż 3 tabletki dziennie.

stosuj się do tego zalecenia i będzie ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mati113



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bytom
PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 1:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi
Serdecznie Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group