Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

łysienie plackowate a szamponetka do włosów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abmaa12



Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 6:23 pm    Temat postu: łysienie plackowate a szamponetka do włosów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, 5 lat temu zachorowałam na łysienie plackowate. po 3 latach ciężkiego zmagania się z chorobą udało się!
od 2 lat jestem 'zdrowa', włosy nie wypadają, są w miarę grube i gęste. mam jednak pytanie, czy mogłabym w najbliższym czasie pomalować włosy szamponetką? czy to nie spowoduje powrotu choroby? lub dużego zniszczenia włosów? co innego koloryzującego bardziej trwale włosy ewentualnie mogę zastosować oprócz szamponetki?
z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Wto Cze 04, 2013 9:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj;)

Wydaje mi się, że jak odpowiednio dbasz o swoje włosy, czyli dostarczasz im tlenu, witamin, białka, kompleksy witaminy B - które są w tym przypadku priorytetem, to wydaje mi się, że nie powinno im się nic stać. Jednak, nie stosuj takich zabiegów zbyt często, bo wtedy to faktycznie może stać się niebezpieczne:)

Jednak, na ten czas myślę, że nie powinno się nic stać!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Cze 04, 2013 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!
Myślę, że jedyne czego może się Pani obawiać to podrażnienia skóry głowy, jednakże zabieg raczej nie powinien spowodować nawrotu choroby. Za główne przyczyny choroby uważa się: stres, zmiany hormonalne, infekcje wirusowe i bakteryjne oraz uwarunkowania genetyczne. Czy ktoś w Pani rodzinie cierpiał kiedyś na łysienie plackowate?

Przy tej chorobie trzeba zachować czujność, bowiem czasami zdarzają się nawroty, dlatego zanim zdecyduje się Pani na użycie kosmetyku, zlecam mimo wszystko kontrolę lekarską u dermatologa. Proszę się również poradzić lekarza czy zastosowanie preparatów nie wpłynie na podrażnienie skóry głowy i rozwój stanu zapalnego. Wątpię, aby kosmetyki przyczyniły się bezpośrednio do nawrotu łysienia, ale akurat podrażnić mogą, może pojawić się wówczas świąd, wystarczy że zacznie Pani drapać skórę głowy i może rozwinąć się stan zapalny, dlatego radziłabym najpierw skonsultować się z lekarzem. Najlepiej proszę wybrać kosmetyk, który chciałaby Pani użyć i zabrać go do dermatologa, aby pokazać lekarzowi skład.

Po takich przeżyciach odradzam decydowanie samemu o zastosowaniu tego typu środków, gdyż pewności nigdy Pani mieć nie będzie, a po co się stresować?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ramek



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z użytkownikiem "Pasta", główne przyczyny łysienia plackowatego to stres i problemy natury emocjonalnej. Jakiekolwiek zabiegi kosmetyczne nie mają raczej związku z chorobą, raczej zalecał bym się nie przejmować ,wtedy wyjdzie to Pani na zdrowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
borys90



Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie do końca jest to cała prawda na temat łysienia plackowatego sam stres i problemy emocjonalne nie wpływają aż na takie zmiany. Przyczyny trzeba szukać dalej. Są też specjalne tabletki przeciwko wypadaniu włosów [zakaz umieszczania linków i reklam] oraz pianka stymulująca grzywę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group