Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

łuszcząca się skóra twarzy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poziomka90



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 10:56 pm    Temat postu: łuszcząca się skóra twarzy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od jakiegos tygodnia łuszczy mi sie skóra na twarzy (okolice ust i policzki). w pierwszych dniach odczuwałam silne swędzenie z czasem,po stosowaniu kremu nawilżającego to ustało. podejrzewam ze jest to efekt długotrwałego używania mydła siarkowego( miałam problemy z trądzikiem),a wczesniej nie mialam potrzeby stosowania kremów. koleżanka stwierdziła że moze to być łuszczyca jednak ja nie zauwazyłam zadnych charakterystycznych ku temu grudek. czy mam do czynienia z jakąs chorobą skóry czy jest to po prostu sucha cera?? proszę o szybką odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skóra może się łuszczyc z wielu powodow. Masz 17 lat, wiek dojrzewania wciąz trwa, jest wiele zmian w organizmie. Kiedy skończyłas kurację mudłem? Zażywasz do tego jakieś tabletki? Pzd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 8:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dawaj zdjęcie... zobaczymy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poziomka90



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odstawiłam mydło siarkowe od razu jak tylko objawy sie nasilily,porządnie sie wystraszyłam.nie biore zadnych tabletek,uzywałam tez innych kosmetykow antytradziwokych ale nie przynosili zadnych efektow w przeciwienstwie do mydla.a zdjecia nie mam,od razu nakremowałam twarz kremem nawilzajacym i w sumie po trzech dniach wszystko wrocilo do normy chociaz ciagle sie boje ze to wroci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mysle ze poprostu za bardzo przesuszylas skore, tak sie dzieje jak nie daje sie skorze odpowiedniej porcji wody w postaci kremu.
Mysle ze jezeli bedziesz dbala o dobre nawilzenie skory twarzy to ten problem nie wroci. Najlepiej smaruj twarz kremem po kazdym jej umyciu.
Pamietaj ze teraz jest okres zimowy i skora tym bardziej potrzebuje odpowiedniej ilosci nawilzenia inaczej zniszczysz jej naturalne wlokna i bedzie nie ciekawie Rolling Eyes
Ja moge ci polecic nawilzajaco matujacy krem z nivea viseage (nie young bo to dziadostwo Exclamation )
Jest naprawde dobry, sama go uzywam na codzien.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jacekjamno



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: koszalin
PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi aptece pani poleciała coś z serii dermokosmetyków taką odżywkę z parafiną nanobase jest silnie nawilżająca i ma długie działanie. Jest jakości vichy tylko o wiele taniej .może i Ty spróbuj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elekti



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 9:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

staraj się unikać kosmetyków na bazie alkoholu bo one przesuszają skóre, polecam też dobrze nawilżający krem do twrzy do uzytku codziennego. Staraj się tez nie myc buzi mydłem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ClaudiaKn



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, jesteś w okresie dojrzewania, to pojawiają się problemy skórne. Na Twoim miejscu przy łuszczącej się skórze zrezygnowałabym z kosmetyków z alkoholem, bo tym jeszcze bardziej przesuszasz buzię. Może zainwetsuj w delikatne dermokosmetyki. ja tez używam odzywki Nanobase i musze powiedzieć, że na przesuszenie jest idealna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group