Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Łuszcząca i pękająca skóra na dłoniach.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jabar001



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 5:23 pm    Temat postu: Łuszcząca i pękająca skóra na dłoniach. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od dłuższego czasu (ok.6mies) mam problem ze skórą na wewnętrznych stronach dłoni. Najpierw pojawił się swędzący zaczerwieniony plac wielkości monety na jednej ręce, a po jakimś czasie zauważyłem to również na drugiej. Nie przeszkadzało mi to w niczym, aż do momentu, kiedy skóra w tych miejscach zaczęła łuszczyć się i pękać aż do krwi. Z czasem problem zaczął się powiększać i przeniósł się też na palce u rąk. Pęknięcia te długo i trudno się goją, a jak już się podgoją na tyle że nie bolą, to niewiadomo skąd pojawiają się nowe. Skóra na rękach jest bardzo wysuszona i nie pomagają żadne kremy. Czerwone place są bardzo twarde i strasznie się łuszczą. Twarda skóra odchodzi jak łuski od ryby. Pęknięcia najbardziej przeszkadzają mi w pracy, a także przy goleniu, gdy trzeba użyć wody po goleniu. Złuszczona skóra jest chropowata i twarda jak tarka. Ostatnio lekarz zapisał mi maść o nazwie FLUCINAR, tubka już się skończyła, ale rezultat jest niewielki. Może tylko nie ściąga mi już tak skóra i tak bardzo nie pęka. Znajomy powiedział mi, że jest to rodzaj łuszczycy skórnej i jest to nieuleczalne, można tylko trochę zaleczyć. Czy to prawda? Może ktoś z Was miał coś takiego i wie jak z tym walczyć. Proszę o pomoc. POZDRAWIAM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zmiany występują tylko na dłoniach?
moja kuzynka miała coś podobnego- jednak u niej nie pojawiały się rany tylko skóra schodziła jak z węża. okazało się, że jest uczulona na jeden z antybiotyków.

czy lekarz powiedział Ci co podejrzewa?
robił jakieś badania czy tylko przepisuje leki?
byłeś z tym u dermatologa czy tylko u ogólnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
OPHISpln



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdź pod nazwą egzema może być to rodzaj uczulenia nie myć często wodą brać wapno USUWAM. jeszcze jeden taki wyskok i dostaniesz ostrzeżenie.
zapoznaj się jeszcze raz z regulaminem. !
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krisw5



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 8:25 pm    Temat postu: Problem ze skórą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

D o jabar001

Identyczne objawy miałem przez 25 lat. leczyłem się u kilku dermatologów. Potem w Instytucie Dermatologii przy AM w Warszawie przy ul. Koszykowej.
Nic mi nie pomagało. Najróżniejsze maści i preparaty nie wiele pomagały a jeśli to nie na długo. Aż wreszcie około 1,5 roku temu, spotkałem prywatnie dermatologa poza gabinetem. I rozmowa zeszła na temat mojej dolegliwości którą ta Pani zauważyła. Diagnoza mnie zaszokowała. Wysuszenie skóry na tle nerwowym. Zalecenie; nie używać kremów i maści natłuszczających jakie do tej pory stosowałem ale tylko zwykłe kremy nawilżające. Na początku częstotliwość smarowania rąk 6-7 razy dziennie... i po 2-3 miesiącach wszystko wróciło do normy. Dziś od ponad roku regularnie 2-3 razy dziennie używam kremu o formule intensywnie nawilżającej skórę przez 24 godzin. Nie trzymam się jednej marki czy producenta. Po prostu ma to być krem z formułą nawilżania 24 godz.
Najważniejsze to systematyczność ja wiem, że u mnie to już chyba do końca moich dni, bo gdy przerwałem na jakiś czas. Powrócił objaw stwardniałych placków. Oczywiście nie dopuściłem do spękań tylko po 5-7 razy dziennie wcierałem w/w krem. Obecnie już nie eksperymentuję, używam kremu z pedantyczną regularnością. Odpukać objawy nie powracają.
To tyle co mogę powiedzieć na ten temat. Mnie to pomaga choć na początku też sceptycznie podchodziłem. No bo jak to zwykły krem nawilżający miał mi pomóc, na coś co przez 25 lat nie mógł wyleczyć nawet Instytut Dermatologii. Teraz wiem, że tylko systematyczne stosowanie opisanego kremu mnie pomogło. Proponuję spróbować. I życzę wytrwałości. Oraz powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To mogła być łuszczyca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pinto napisał:
To mogła być łuszczyca.


Też mi się tak wydaje, poczytaj sobie o objawach:[zakaz umieszczania linków]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiera9812



Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 17, 2016 9:31 pm    Temat postu: Bardzo dobry krem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dermosilk hand krem z naturalnych minerałów. Krem izraelski. Rewelacja, bardzo wydajny. Mają go w fundacji tarcza z Nowego Sącza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group