Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

łuk brwiowy :///

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qqq111



Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sdfsdff
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 9:11 pm    Temat postu: łuk brwiowy :/// Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam rozciety luk brwiowy, wyglada to paaskudnie szrama na jakies 2 cm, z roznych przyczyn nie moglem trafic od razu na ostry dyzur trafilem tam po 20 godzinach, wiec pozniej chirurg(? bylem na odzdziale otolaryngologicznym tam mnie wyslali) powiedzial ze za pozno ze w ciagu 3 godzin gdybym byl wszystko by sie ladnie zagoilo, powiedzial ze on moze sprobowac rozciac rane i zszyc ja ponownie ale niczego nie gwarantuje powiedzial ze efekt bedzie porownywalny a moze byc gorzej, chcialem zapytac o to jak zlagodzic moja glupote tzn. co najlepiej nalezaloby zrobic aby rana zagoila sie najlepiej, mam mnostwo pytan o ktore zapomnialem zapytac lekarza np.
1. obecnie chodze w plastrze, niewiem czy lepiej go nie zdjac, ten chirurg czy lekarz (niewiem juz w sumie) powiedzial ze moge plaster jutro zdjac ja jednak go nosze bo pamietam ze po wycieciu zylakow jader nosilem plaster do zdjecia szwow tak mi kazali, ale niewiem moze tu chodzi o doplyw tlenu?
2. na pytanie kiedy mam przyjsc na zdjecie szwow chirurg odpowiedzial mi ze za 5 dni ale ja chcialbym wiedziec czy nie lepiej byloby nosic je kilka dni dluzej, czy to mogloby pomoc?
3. niewiem czy to juz chirurga branza ale chcialem zapytac o jakies masci, do zdjecia szwow chirurg zalecil mi nic nie grzebac ale potem? prosilbym o podanie nazw kilku srodkow, czytalem w internecie o jakis sokach notomii czy cos w tym stylu ale to mi bardziej wygladalo na cos w stylu pic na wode wiec wole sie do takich rzeczy nie uciekac, rozumiem ze tu pewnie dermatolog bardziej by pomogl ale chcialbym tez skonsultowac to co znajomi mi poleca z lekarzem ktory mi bedzie zdejmowal szwy
4. to dosyc wazne pytanie wydaje mi sie, otoz czy czas po ktorym zaczne uzywac jakiegos srodka ma wplyw na gojenie sie rany?
bo np. mysle ze chirurg mi cos poleci ale z mojej wiedzy dermatolog raczej bardziej sie na tym zna, wiec na pewno do niego pojde, jestem juz zapisany ale dopiero na 18 pazdziernika, jesli to co mowie jest choc po czesci prawda ze dermatolog moze wiedziec lepiej niz chirurg to moze sie zdazyc ze on tego 18 pazdziernika przypisze mi cos innego, cos co moglbym stosowac za tydzien ale z powodu tego ze mam wizyte dopiero osiemnastego nie moge,
jesli tutaj medoda im wczesniej tym lepiej ma zastosowanie, umowie sie na prywatna wizyte do dermatologa jednak za nia trzeba juz zaplacic, co Pan/i o tym mysli?
5. czy jakies szczegolne warzywa lub inne produkty moga mi pomoc? jakas dieta z duza iloscia tluszczu lub cos w tym stylu? slyszalem ze tran jest dobry, ale niewiem czy w plynie czy kapsolkach.

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz!

Pozdrawiam i dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nobu
Gość









PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 9:52 pm    Temat postu: Plastry to tylko opatrunek estetyczny... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat na rany pourazowe lepiej sie znaja chirurdzy. Postaraj sie jak najrzadziej stosowac te plastry bo to tylko wplywa na estetyke. Teraz na odkazenie rany aby zapobiec infekji (nadkazanie) oraz w celu przypsieszenia gojenia sie rany mozesz stosowac zel dstepny bez recepty pod nazwa "CURIOSIN". Postraj sie dbac o codzienne odkazanie miejsca rozciecia przed nakladaniem tego zelu ( mozesz to robic woda utleniona oraz gazikami sterylnymi - mozna je kupic w aptece bez recepty). Czekaj spokojnie do tej wizty za 5 dni u chirurga i zapytaj wtedy o dalsze postepowanie. Tran w kapsulkach mozesz rowniez sotosowac bo tez wpomaga gojeniu sie rany. Diety specjalnej raczej nie ma.

Istotne pytanie tu jest czym w ogole bylo spowodowane to rozciecie luku brwiowego. Zmierzam z tym pytaniem w kierunku szcepionki przeciwtezcowej. Szczegolnie jesli to bylo spowodowane jakimis przedmiotami zelaznymi, muisisz dostac anatokysne p-tezcowa( mozesz o to porprosic swojego lekarza rodzinnego) na profilaktyke przed tezcem.

Po zdjeciu szwow na blizne ( jesli bylaby) warto stosowac prepart pod nazwa CONTRACTUBEX w masci. Bardzo dobrze sie znikaja blizny po nim.
Tyle z mojej strony...

Zdrowka zycze
Powrót do góry
betty82



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 3:43 pm    Temat postu: kolejne pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chlopak dwa dni temu rozciął sobie dość głeboko łuk brwiowy. zszyte szybko po wypadku (8 szwów).
panie z poradni chirurgicznej poleciły przemywać wodą z mydłem, żeby strupki się nie porobiły. tyle że zaschnięta krew juz jest w okoliacach nierówności rany.
zwykłe przymywanie nie pomaga w zmyciu tej zaschniętej krwi a mocniejszego tarcia czy moczenia obawiam się robić, zeby nie rozwalić rany.
co najlepiej w tej sytuacji robić, czy zostawić te strupki w spokoju i tylko lekko obmywać ?
czy lepiej może darować sobie tą wodę z mydłem i przemywać wodą utlenioną, jak wyżej napisano i stosować maść?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 4:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz te strupki rozmoczyć;] i wteyd zejdą;] ja tak robiłem ale w sumie nie musisz ich ruszać same odpadna po kilku dniach,
i z tym rozwaleniem rany to luz;] to takie delikatne nie jest jak by sie wydawało ja musiałem wiele "wysiłku" zeby zerwac szew to trzyma mocno Very Happy tylko Żadnej WODY UTLENIONEJ!;] tak jak kolega wyżej radził, osobiście z dosciwadczenia polecam tribiotyk w tubkach(te w saszetkach są słabe bo ciezko sie z tego korzysta) sie kupuje i to jest ze środkiem nawilżającym i i antybakteryjne odrazu rana sie nie ściąga i te strupki też są miękkie i to raz jeżeli coś sie saczy jeszcze to 2 razy dziennie tą maść zmywać gazikiem z rivanolem i da sie żyć;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Antekstrz



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 10:30 pm    Temat postu: Rozcięty łuk brwiowy- kiedy zdjąć szwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zeszły piątek na imprezie doznałem wypadku i rozciąłem sobie łuk brwiowy. Byłem w szpitalu. Mam 3 szwy. Rana goi się poprawnie.

Problem jest taki, że podczas szycia byłem pod wpływem alkoholu i nie pamiętam po jakim czasie mam się zgłosić na zdjęcie szwów. Macie pojęcie kiedy?



-----edited by emilka----
przyłączyłam do tematu, dotyczącego łuku brwiowego:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No kot w worku i weź tu odpowiedz...

Idż do lekarza i się spytaj-proste...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Antekstrz



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O to mi chodzi, że nie chcę chodzić 2 razy Very Happy
Liczyłem że ktoś mi poda mniej więcej ile może trwać gojenie się takiej rany- tydzień, półtora?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skąd ja mam Ci powiedzieć ile dokładnie? Nie wiem np jaka jest skala rozcięcia i jak to wygląda.

Z takim podejściem że ci się nie chce to... Dziękujemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Antekstrz



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 1:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcę wiedzieć ile DOKŁADNIE, dlatego napisałem MNIEJ WIĘCEJ, co oznacza, ni mniej ni więcej co "około", "pi razy drzwi", albo coś takiego Wink

Interesuje mnie właśnie kiedy warto zwrócić się do lekarza na konsultacje. Jak mi nie zdejmie to trudno. Chcę wiedzieć kiedy jest na to szansa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 1:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem 10 dni pi razy drzwi Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group