Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Łojotokowe zapalenie skóry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marikaz



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 12:40 am    Temat postu: Łojotokowe zapalenie skóry Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam z synem u dermatologa u nas w przychodni w Medrunie, pani powiedziała że ma łojotokowe zapalenie skóry i przepisała maść robioną(jutro odbieram z apteki)w kolorze żółtym, mam młodemu smarować łepetynkę codziennie 2 h przed kąpielą- smarować aż zejdzie. Czy którejś z was maluch ma podobne hockiklocki na główce ???jak sobie z tym radzicie ?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
linadi



Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Jaslo
PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 6:35 pm    Temat postu: Łojotokowe zapalenie skóry Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te chorobę rozpoznano u mnie 12 lat temu (w 5 klasie podstawowki), tez dawano mi masci robione, chodzi tu o to aby luski strupki i to wszystko na skorze glowy natluscic i zeby zeszlo podczas mycia. Ja mecze sie z ta , niestety przewlekla choroba, caly czas. Czasem w wiekszym lub mniejszym stopniu sie pojawia. Proponuje stosowac lecznicze szampony to wlosow i od czasu do czasu robic taka kuracje wlasnie takimi masciami. Ja obecnie uzywalm plynu Elocom, wczesniej Dermovate, Diprosalic, to sa dosc mocne sterydowe plny ale sa tez i masci. Jesli ktos by mial pytanie odnoscie tej choroby jestem do dyspozycji. wiem ze nie jest fajna , zreszta jak kazda choroba skory, nie ladnie wyglada ale trzeba pilnowac i tyle. Polecam znalezc sobie dobrego dermatologa moze doradzic jak dzialac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karo1234



Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 9:10 am    Temat postu: łojokotwe zapalenie skóry Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! No niestety łojotokowe zapalenie skóry jest nieuleczalne... można jedynie łagodzić... Moja siostra się męczy z tą dolegliwością. Poza leczeniem farmaceutycznym polecam Wam dietę bogatą w witaminę B i E oraz w białko. Unika też słodyczy i wszystkiego co ostre. Dzięki temu objawy ŁZS są dużo lżejsze i rzadsze. Także różnego rodzaju szampony przeciw ŁZS są bardzo efektywne. A jeżeli to nie pomaga, niezbędna jest wizyta u dermatologa, gdyż bardzo nasilona choroba może wymagać leczenia hormonalnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariusz@



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam zaczerienioną skórę w okolicach nosa i nad brwiami,skóra jest sucha i łuszcząca się i do tego mam bardzo suchą skórę głowy,po kąpieli jest dramat co robić ?????

Czy może to być łojotokowe zapalenie skóry???

Pomocy!!!!!!

Jak zaczynają mi się problemy z żołądkiem tzn.boli piecze i zgaga to się zaczerwienienie nasila,byłem u dermatologa przepisał jakąś robioną maść,pomogło na chwile,po jakimś czasie przestała maść łagodzić podrażnienia,mam już tego dość.
Jeżeli ktoś się spotkał z podobnym problemem to bardzo proszę o poradę.
Podrzwiam Mariusz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta349



Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 06, 2018 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chorując na łojotokowe zapalenie skóry stosuję specjalistyczne szampony i żele do mycia skóry. Można je zamówić tutaj https://eapteka.pl/dermokosmetyki/problemy-skorne/lojotokowe-zapalenie-skory i jak do tej pory pozwoliły mi zaleczyć chorobę prawie całkowicie. Warto po nie sięgnąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marianek223a



Dołączył: 21 Kwi 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 21, 2018 10:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakbym ja miał takie zapalenie skóry to bym się okropnie załamał nerwowo

________________________________
https://www.ratalska.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group