Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Logest - problemy - pytania - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli dalej bierzesz tabletki to wszystko jest ok.

Przerwę można skracać lub jej w ogóle nie robić. Jedyne czego nie wolno, to wydłużać przerwy, bo wtedy przerywa się ciągłość antykoncepcyjną.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 10:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W aptece okazuje sie, ze mając receptę na Logest można dostać jego tańszy zamiennik Sylvie20. Czy to rzeczywiście to samo? Czy któraś z Was przeszła z Logestu na Sylvie20? Czy rzeczywiście nie ma różnicy, bo cena jest naprawdę mniejsza - 20zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oba preparaty zawierają taką samą dawkę tych samych hormonów, więc różnicy nie ma...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 9:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj problem jest taki.
Dostałam w regularnym czasie krwawienia,ale krwawienie było b.obfite,trwało jak zwykle.Jednak jestem w połowie blistera(10 tabletka) a od 2 dni zauwazyłam powiekszone sutki,troche piersi...jem normalnie,do toalety chodze normalnie.temperatura jest dobra,brzuch boli ale to ze stresu chyba..
Moje pytanie brzmi. Czy mozliwe by to była ciaza?Jestem w okresie dojrzewania..czy te piersi to moja nadwrazliwosc ? i znaczace pytanie.
Czy krwawienie z odstawienia (obfite) wyklucza ciąże?
PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDZ BO umieram ze strachu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 10:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale czym się stresujesz...Nie panikuj. Bierzesz tabletki nie możesz być w ciąży...

Podczas kuracji antybiotykowej zrobiłaś wszystko jak należało.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 12:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie jesteś w ciąży spokojnie.
Byłam u gina i faktycznie bez problemu przepisał mi Sylvie20 zamiast Logestu, teraz za pigułki płacę 20zł miesięcznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lenga



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sylvie może rzeczywiście jest trochę tańsze, ale ja przyzwyczaiłam się do logestu i jako że nie lubię zmian to na razie zostanę przy tych tabletkach. Wracając do tematu ceny to logest wcale nie jest taki drogi ostatnimi czasy. Ja za jedno opakowanie płacę w knurowskiej aptece za grosze na ul. witosa 28 zł. W takim razie pomiędzy logestem a sylvie jest tylko 8 zł różnicy na opakowaniu. Majątek to nie jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 4:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiesz, może dla Ciebie nie jest to duża różnica. Za logest płaciłam 30zł, czasami nawet więcej i w przeciągu roku to się uzbiera trochę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group