Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Logest - problemy - pytania - zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
juli



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 9:35 am    Temat postu: Logest - problemy - pytania - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po odstawieniu tabletek microgynon21 lekarz przepisal mi LOGEST, biore je od 6 dni, okres zawsze konczyl mi sie po 4 dniach, a teraz plamie taka brudna krwia, po tych tabletkach microgynon plamilam tak az 3tyg, czy po tych tez tak bedzie?? stosowal ktos LOGEST? jak tak to napiszcie mi jakie mialyscie skutki uboczne, i czy mozliwe jest, ze od tych tabletek blaknie mi skora? (tzn. mam cale plecy w takich bialych plamach). z gory dzieki za odp. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
**Nika**



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 1:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie stosowałam logestu ale plamienie to normalna rzecz przy zmianie.
co do białych plamek na plecach, to nie wiem czy tak mogą działać pigułki. One powodują raczej brunatne plamki ( przy intensywnym opalaniu)Ale wiem że takie objawy ( białe plamki na plecach )mogą być objawem grzybicy. Dla pewności wybierz się do dermatologa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sikora



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 6:09 pm    Temat postu: logest i krwawienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam mały problem.Dziewięć miesięcy temu urodziłam dziecko.Nie cały miesiąc temu zaczełam stosować tabletki hormonalne Logest. Przez prawie trzy tygodnie trwała moja miesiączka.Wczoraj i przedwczoraj zapomniałam wziąść tabletki.Wziełam je dzisiaj rano i na dzis została mi ostatnia tabletka.Miesiączka skończyła mi się pare dni temu i dzis znów pojawiły sie ciemnokrwiste upławy.Czy powodem wystąpienia ciemnych plamień jest moje zapominalstwo i roztargnienie w przyjmowaniu tabletek.Prosze o szybką odpowiedż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sb



Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 6:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

3 tygodnie to rzeczywiscie dosc dlugo..ale przy pierwszym opakowaniu zawsze pojawia sie dodatkowe plamienie,a nawet czasem przy drugim.mogl Ci sie przelduzyc okres rowniez z powodu jakiejs zmiany w trybie zycia. tym krwawieniem po dwudniowej przerwie tez nie powinnas sie przejmowac.ja przy pierwszym opakowaniu ,gdy wzielam kilka godzin pozniej mialam plamienie z 3 razy. jesli kolejny okres znowu bedzie trwac tak dlugo wybeirz sie do specjalisty. i pamietaj o dodatkowym zabezpieczeniu.lepiej nie ryzykowac skoro zdazylo Ci sie zapomniec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 9:52 pm    Temat postu: logest Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. nie wiem czy juz był podobny temat o tych tabletkach antykoncepcyjnych,jednak meczy mnie jedna sprawa.

Logest- preperat o małej dawce hormonow jednak słuzy jako metoda antykoncepcyjna.
W takim razie czy mała dawka hormonow moze nie wystarczyc by zabezpieczyc przed ciążą?
Byłam u gin. wspomniałam ze współzyje,jednak tabletek mi nie zmieniła.
Czyli na zdrowy rozum, są RACZEJ skuteczne tak?

i ogólnie mam pytanie czy przy regularnym stosowaniu kolejnego blistera po 5 dniach przerwy ,wziełam 2 tabletki i współzylam z chłopakiem ,to moge byc w ciazy?(prosze wziasc pod uwage ze sa to tabletki LOGEST)

prosze o szybką odpowiedz. Smile)

Wystarczy poszukać i napisać w temacie już istniejącym Smile
Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli dalej bierzesz tabletki to nie.

A co do dawki hormonów. Również zabezpiecza. Inaczej nie byłyby tabletkami antykoncepcyjnymi...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 4:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak, Cerazette też mają zmniejszoną ilość hormonów i chronią tak samo jak inne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile czy jak współzyłam z chłopakiem i wziełam ostatnią tabletke z blistera tego samego dnia ,to mam przyjmowac dalej tabletki z nastpenego opakowania czy one chronią nawet w dniach przerwy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aleksandraaa, a ulotkę od tabletek przeczytałaś? chronią też w czasie przerwy. robisz 7 dni przerwy i jak 8smego dnia rozpoczniesz kolejne opakowanie, to wszystko będzie ok Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 9:19 pm    Temat postu: pomocy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.prosze o szybkąąąąą odpowiedz!

5 dni przerwy miedzy tabletkami i wziełam kolejny blister logestu..
Tak brałam trzy tabletki...
Okres jeszcze był ale konczył sie...(plamienie).3 dnia brania tabsów
kochałam sie z chłopakiem gdzie 2 razy we mnie skonczył.
Nadmieniam że piłam dwa dni z rzędu (podczas przerwy) guarane.
Pytanie : czy tabletki działały skutecznie od pierwszej tabletki,podczas gdy brałam w 5 dniu przerwy,podczas okresu.?
Czy mogłam zajasc w ciaze?

Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group