Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

leukopenia, zawroty glowy i klujący ból w potylicy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tasiorek82



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 8:24 pm    Temat postu: leukopenia, zawroty glowy i klujący ból w potylicy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, może tu uzyskam jakieś wskazówki co do dalszej diagnostyki, bo nie wiem gdzie "uderzać"....może tak trochę o objawach i ogólnie o wykonanych dotychczas badaniach i przebytych zabiegach...mam 29 lat, wzrost 161cm, waga okolo 53 -54kg. W wieku 25 lat urodzilam córeczkę silami natury, w 40 t.c.. Osłabienie, senność, po źle przespanej nocy po wydmuchaniu nosa widać niteczki krwi, pękają drobne naczynka, mam cerę naczynkową, bardzo łatwo powstają siniaki, dość długo krzepnie krew np. po iniekcji (czasem kilkanaście minut). Jestem elastopatką. Łatwo i szybko drętwieją nogi i ręce w sprzyjającej temu pozycji (klęk, kucanie, długie leżenie na jednym boku). Częste pulsowanie powieki, czasem łydek lub sporadycznie innych mięśni. Zawroty głowy (uczucie oszołomienia, delikatnego wirowania) utrzymujące się od połowy kwietnia br. Nie towarzyszą temu mdłości, wymioty, ani biegunka. Na początku ostre napadowe kłucie w potylicy po prawej stronie. Po lekach Memotropil i Metazydyna klucie ustepuje, ale zawroty pozostają. W tym czasie kilkakrotnie zdarzyła się utrata czucia w lewej nodze (bez charakterystycznego mrowienia jak podczas drętwienia kończyny). „Psychicznie” czułam nogę, ale podczas robienia nią kroku nie czułam, że na nią staję i sama się uginała. Podczas dłuższego znieruchomienia czuję jakby „zwatowienie” lewej nogi i ręki, zupełnie różniące się od typowego drętwienia. Podczas zwykłych prac domowych np. mycie naczyń wypadają mi czasem z lewej ręki talerze itp. W badaniu neurologicznym chwiejna próba Romberga – znosi na prawą stronę. Oczopląsu nie zaobserwowano. Zborność ruchów prawidłowa. Otolaryngolog stwierdziła Vertigo vasogenes (zawroty głowy pochodzenia naczyniowego), nie stwierdziła zaburzeń błędnikowych. Od około 2 lat mam dość częste bulgotanie serca połączone z dusznością (głębokie wdechy nie dają odczucia wypełnienia się całych płuc powietrzem, jakby coś przygniatało płuca). USG brzucha (04.2009): w kielichu środkowym prawej nerki drobny konkrement śred. 2,5mm bez cech zastoju. Podobny konkrement w dolnym kielichu lewej nerki średn. 3mm, również bez cech zastoju. Wątroba, pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, trzustka i śledziona w normie. Miałam potworne „kamienne” bóle brzucha, badanie gastroskopowe: przełyk, wpust od góry i inwersji bez zmian, cały żołądek łącznie z dnem, odźwiernik, opuszka i część zstępująca XII-cy bez zmian. Prawdopodobnie były to bóle na tle nerwowym. Często bolał mnie (twardniał) żołądek po mleku. Jestem generalnie nerwową osobą. Nie palę, raz na jakiś czas wypiję piwo lub drinka, więc nie mam też problemów alkoholowych. W wieku 8 lat miałam wycinany trzeci migdał, z powodu chrapania – nie pomogło, a w wieku 14 lat zgangreniały wyrostek robaczkowy, bez powikłań. W wieku 27 lat miałam artroskopię lewego kolana: usunięcie uszkodzego tylnego rogu łąkotki bocznej oraz debridementu stawu. Odkryto podczas zabiegu zastarzałe częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Po operacji miałam zespół popunkcyjny. W trakcie tej zimy schudłam około 6kg, nie stosowałam diet, odżywiałam się jak zawsze, może nawet trochę więcej, jednak zużywałam sporo energii na codziennym noszeniu węgla i drzewa, rąbania.
Wykonane badania:
HCV – ujemny
WR – ujemny
HIV – ujemny
TSH - prawidłowe
Glukoza – prawidłowe
Kreatynina – prawidłowe
OB. – w normie
Mocz – wszystkie parametry w normie, poza tym liczne kryształy szczawianu wapnia
Morfologia: (wykonana przy niewielkim zakatarzeniu bez podwyższonej temperatury – koniec lekkiej infekcji dróg oddechowych). W poprzedniej morfologii 3 tyg wcześniej WBC 2,4 i obniżone granulocyty (nie miałam żadnej infekcji).
Parametr Wynik jedn. Norma
WBC 3,7 10^3/mm^3 4-10
RBC 4,21 10^6/mm^3 3,5-5,4
HGB 12,3 g/dl 12-16
HCT 38 % 34-46
PLT 218 10^3/mm^3 150-400
MCV 90,1 μm^3 80-96
MCH 29,3 pg 26-34
MCHC 32,5 g/dl 31-35
RDW 10,4 % 11-14,5
MPV 8,1 μm^3 6,5-11
PDW 19,2 % 10-26
PCT 0,2 0-10
LYMF% 41 % 25-45
LYMF 1,5 1,4-4,5
MON% 9,9 % 2-10
MON 0,4 0,1-1,0
EOS% 3,8 % 0-6
EOS 0,1 0-0,6
NEU% 43,7 % 45-65
NEU 1,6 2,0-6,9
BAS% 1,7 % 0-2
BAS 0,1 0-0,2

czyli za niskie WBC, NEU i RDW

robilam tez TK mózgu, wynik odbieram 23.05

Ciśnienie pozostało bez zmian. 120/70 – 116/60 czyli moje standardowe, przy którym nie miałam nigdy takich dolegliwości (bóle i zawroty glowy).
Przyjmowane stale leki: magnez + wit. B6, wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami i mikroelementami, artresan
Obecnie dodatkowo: metazydyna 20mg 2x1, memotropil 1200 1x1
W razie infekcji: krople Echinacea, krople do nosa sulfarinol.


bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, w jakim kierunku powinnam robić następne badania, bo narazie każdy lekarz przepisuje leki, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć co mi jest... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anikal



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 7:30 pm    Temat postu: Proszę o kontakt Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo podobne objawy, bardzo proszę jak z twoja diagnoza, ocena, w tej chwili robiłam badania i mam leukopenie, to pierwsze badanie ale już się obawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group