Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lekkie upośledzenie umysłowe

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panterka



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 1:26 pm    Temat postu: Mam synka z uposledzeniem umysłowym Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam synka 10letniego z lekkim uposledzeniem umysłowym.
Oprócz karteczki z orzeczeniem przez komisje o konieczności kształcenia specjalnego nie posiadam żadnego innego orzeczenia o niepełnosprawności.
Chciałabym się dowiedziec czy powinnam gdzies wysapić z jakimś wnioskiem o wydanie takiego orzeczenia?
Jesli chodzi o świadczenia socjalne to rozumiem,że nic mi sie nie należy jesli mój dochód na osobe przekracza 590zł?
Bardzo prosze o odpowiedź
Pozdrawiam Katarzyna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panterka
proszę zadzwonić/ napisać / zapytać osobiście panie w ZUSIE.
być może synowi, ze względu na niepełnosprawność, przysługuje legitymacja niepełnosprawnego(chyba nazywają ją legitymacją inwalidzką ale nie jestem pewna) - dzięki niej będzie mógł poruszać się środkami komunikacji za darmo - razem z pełnoletnim opiekunem (który jadąc z dzieckiem też nie płaci za transport).
co do ulg i świadczeń socjalnych proszę pytać. najlepiej osoby w pomocy społecznej. proszę też zapytać czy nie należy się zasiłek pielęgnacyjny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group