Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lekkie upośledzenie umysłowe

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vvv



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ja mam w dupie takie życie ------w momęcie kiedy dowiedziałam sie ze jestem upośledzona poczułam się do niczego miałam wrazenie że niczego w życiu nie osiagne-------to tak jakby mi ktoś odebrał marzenia,o dobrej pracy, studiach,włanei rodzinie,-----------przez ta opinie zrozumiałam ze bedzie mi ciężko w życiu że zawsze bedzie coś nie tak ja tak nieche:(

Dodano po 13 minutach:

mamaKasiiKubusia napisał:
z doświadczenia wiem, ze każde dziecko upośledzone umysłowo "cofa" się w rozwoju w momencie gdy zaczyna dojrzewać psychicznie...smutna ale prawda....



z jakiego doswadczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vvv
to, że jesteś niepełnosprawna umysłowo nie znaczy, że jesteś gorszym, nic nie wartym człowiekiem.
nie przekreśla Twojej przyszłości i założenia rodziny.
owszem- będzie Ci trudniej ale to nie jest niemożliwe.
znam wiele osób, które są niepełnosprawne. i mimo tego spełniają się w życiu. są bardzo dobrymi fachowcami. wprawdzie nie ukończyli studiów, nawet ich nie zaczęli, ale co z tego? czy wartość człowieka odmierzana jest według ilości tytułów czy uzyskanych dyplomów?
znam też bardzo dużo osób, które nigdy nie zostały prawidłowo zdiagnozowane- a co za tym idzie nie otrzymały opieki i pomocy w takim stopniu w jakim jej potrzebowały.
a ludzie? nie muszą wiedzieć o Twoich brakach. pracuj nad mocnymi stronami. szukaj pasji i zainteresowań.
ściskam ciepło :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mamaKasiiKubusia



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma się co poddawać. Wielu absolwetnów szkoły, w której pracuję załozyło swoje rodziny i całkiem dobrze funkcjonują. Wystarczy troszkę uwierzyć w siebie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vvv



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mamaKasiiKubusia napisał:
nie ma się co poddawać. Wielu absolwetnów szkoły, w której pracuję załozyło swoje rodziny i całkiem dobrze funkcjonują. Wystarczy troszkę uwierzyć w siebie:)



sama przeciesz napisałaś ze moge cofnać sie jeszcze bardziej:(Chodze do normalnej szkoły nie specialnei ale wiele przeszłam tz wyzwiska przezwiska,siedzenei po katach,zawsze znalazła sie osoba która mi utrudniała życie tylko dlatego że nei trzymałam sie grupy..nauka też szła mi do kitu ciagle jakieś zagrożenia i wycie przez to po nocach zbyt duzy stres.teraz chodze do liceum pierwszy rok jakos minął ale ten ostatni cierzko bardzo idzie jakos.Za kilka miesiecy ide do pracy a juz zaczynam sie jej bać czuje że mnie tam zniszczą.......czuje sie mało samodzielna ,mało odpowiedzalna, jak we mgle.Mam wrazenie że nie pasuje do tej szarei żeczwistosci i nic niemoge z tym zrobic:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mamaKasiiKubusia



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vvv to, że napisałam o doświadczeniu i cofaniu się w rozwoju osób upośledzonych umysłowo nie świadczy o tym, że dotyczy to każdej jednostki. Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami, m.in. predyspozycjami samego organizmu oraz środowiskiem społecznym, w którym taka osoba spędza większość czasu.Ty piszesz o wyzwiskach i "innym" traktowaniu. Wyobraź sobie, gdy idziemy gdzieś w czasie zajęć - grupą ludzi z różną niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną- i wzbudzamy różne emocje. Niestety nasze społeczeństwo mimo głośno wypowiadanych haseł o integracji nie dorosło jeszcze do "normalnego" traktowania osób niepełnosprawnych. Często moi uczniowie słyszą na ulicy wyzwiska, obserwują dziwne miny w swoim kierunku i są wyśmiewani. Zaczynając swoją pracę w domu pomocy społecznej dla osób upośledzonych umysłowo - a były tam najcięższe postacie upośledzenia- przy okazji zabawy mikołajkowej pani z jakiejś gazety (przyszła napisać artykuł o nas) zadała mi pytanie, czy nie brzydzę się przytulać obślinionego dziecka upośledzonego umysłowo w stopniu głębokim. Strasznie mnie to ruszyło, bo to co dla mnie naturalne dla innych jest straszne, przerażające i obrzydliwe.Czy takie zachowania świadczy o tym, że z nimi jest coś nietak??? A może z osobami, które poświęcają się pracy z takimi dzieciakami jest coś nietak????\Uważam, że nie to "normalni" są nienormalni......



Myślę, że zmiana środowiska - nauki czy pracy dla każdej osoby jest stresującym przeżyciem. Ciesz się, że masz pracę - bo nie każdy niepełnosprawny może doświadczyć takiego zaszczytu. Łap radość z każdego dnia.Bo masz powody do zadowolenia:)SmileSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vvv



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mam pracy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vvv pracowałaś i Cię zwolniono?
czy szukałaś ale nie znalazłaś?
czy nie szukałaś i dlatego jej nie masz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vvv



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chodze do liceum wieczorowego ale juz w kwietniu je kończe dostałam propozycie stażu i jestem w trakcje załatwjana urzad pracy urzad skarbo i tp jak narazie to jest dlamnie bardzo meczace i stresujace mimo ze obok byli rodzice po dzisiejszym dniu czuje sie beznadziejnie jesli to nazywa sie krok w dorołośc do jest dla mnie bardzo trudne i nieweim jak w niedlaekiej przyszłości sobie z z tym poradze mało sie dzisjaj nie rozryczałam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolinaa86



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim upośledzenie umysłowe to nie jest choroba, więc nie może się pogłębić. Ale zaburzenia czy dysfunkcje, które mu towarzyszą jak najbardziej mogą się pogłębiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 7:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Karolinaa86 napisał:
Przede wszystkim upośledzenie umysłowe to nie jest choroba, więc nie może się pogłębić. Ale zaburzenia czy dysfunkcje, które mu towarzyszą jak najbardziej mogą się pogłębiać.


Proponuję zapoznać się z literaturą fachową lub zasięgnąć opinii specjalistów w tej dziedzinie. Niestety upośledzenie umysłowe pogłębiać się może, co obserwuję na co dzień i z tego też powodu sama kieruję dzieci na dodatkowe badania. Niektóre z dzieci mają zmieniane orzeczenia.
Upośledzenie umysłowe to szersze pojęcie.J. Kostrzewski określa upośledzenie umysłowe w następujący sposób:

"Jest to istotnie niższy od przeciętnego (co najmniej o dwa odchylenia standardowe) poziom funkcjonowania intelektualnego o charakterze globalnym wraz z zaburzeniami w zakresie dojrzewania, uczenia się i przystosowania społecznego, spowodowany przez genetyczne i egzogeniczne czynniki na podłożu względnie trwałych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym."

Z tego wniosek,że dzieciaki z upośledzeniem umysłowym rozwijają się wolniej niż zdrowe a co za tym idzie u niektórych z nich te dysproporcje niestety zwiększają się wraz z wiekiem, więc i stopień upośledzenia się zmienia. Poza tym są schorzenia OUN, które postępują uszkadzając układ nerwowy, wystarczy choćby przeanalizować chorobę Alzheimera, czy wszelkie zespoły spowodowane wadami genetycznymi.
Upośledzenie umysłowe może więc lecz nie musi pogłębiać się. Wszystko zależy od wielu złożonych czynników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group