Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki na alergię

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lillasabo@interia.pl



Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 9:09 pm    Temat postu: Leki na alergię Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy możecie mi polecić coś na alergię co nie będzie przymulało, lekarz mi zapisał jakiś lek na c, nie pamiętam nazwy bo wyrzucilam po tym jak po jednej tabletce mnie ścieło i po prostu padłam, więcej nie chcialam go brać bo mam małe dziecko w domu i nie mogę tak po prosru paść Very Happy c
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 9:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale to mają być leki na receptę czy bez recepty? Ja mam alergię sezonową, na pyłki, trawy itd. i akurat mi lekarz przepisuje leki na alergię na receptę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillasabo@interia.pl



Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 12:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najchętniej bez recepty, na razie jestem w trakcie poszukiwnaień lekarza i nie mam jak na receptę kupić, też mam właśnie alergie wiosenną, jak się zaczyna pylenie to zaraz mam katar Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 13, 2016 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeszcze sprawdziłam i okazuje się, że bez recepty to mam przepisane krople do nosa Allergodil, skutków ubocznych nie zauważyłam u siebie.

Jeszcze mi się przypominało, że kilka lat temu brałam Zyrtec w tabletkach bez recepty i chyba był ok.

Tabletki teraz mam na receptą, nazywają się Clatra - może te brałaś jak na literę C? U mnie senności nie wywołały raczej, też już trochę dawno brałam je, bo w tamtym sezonie alergicznym, teraz też pewnie będę zmuszona iść do lekarza :/

chyba, że mi się nie będzie chciało i kupię jakieś bez recepty...

z tego co się orientowałam, to na alergię, jeżeli chodzi o leki na alergię bez recepty, najczęściej bierze się ceteryzynę czyli lek przeciwhistaminowy II generacji ( II generacji bo nie mają tyle skutków ubocznych). Grupy leków, które zalicza się do ceteryzyny to m.in. azelastyna (właśnie ten Allergodil), feksofenadyna, mizolastyna czy loratadyna (Aleric, Claritine)

aha, nie wiem czy karmisz piersią czy nie, ale od razu zaznaczę, że trzeba uważać z braniem wtedy ceteryzyny, bo przenika do mleka matki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillasabo@interia.pl



Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za odpowiedź, na razie sobie hitaxę fast kupiłam, z tego co wyczytałam to jest na bazie Desloratadinum, z tego co się zorientowałam to chyba jest tej drugiej generacji lek i nie ma tylku skutków ubocnzych, jak na razie czuje się po niej dobrze, na pewno objaawy ustapily i spac mi się jakoś bardziej nie chce. Bierzesz cały czas leki na alergię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 8:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie niedawno zaczęłam coś stosować na alergię, bo jednak dała mi się już we znaki wiosna, w sensie pyłki, trawy itd. Uwielbiam wiosnę jako porę roku, bo jest cudowna pod względem pogody i kwitnących drzew itd. ale alergia mnie męczy jak co roku wiosną właśnie i latem jeszcze.

Myślałam na początku w ogóle, że to przeziębienie, bo czułam się osłabiona i cały czas miałam zatkany nos, ale ciągle mi to nie przechodziło, nawet inhalacje mi nie pomagały i w końcu wzięłam krople do nosa na alergię... i pomogło heh!

Chciałam wziąć te krople, o którym Ci pisałam, ten Allergodil, ale okazało się, że mi się przeterminował i zaczęłam brać inne krople, które miałam w domu i mi przepisała je alergolog w tamtym roku. Te nazywają się Fanipos i akurat te są na receptę. Mi pomogło, stosuję raz dziennie rano. Mam jeszcze te tabletki Clatra, ale na razie jak bez nich sobie radzę, to wolę nie brać.

Ta Hitaxa fast jest bez recepty? Obyło się u Ciebie bez konieczności wizyty u alergologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillasabo@interia.pl



Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 10:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak bez recepty jest, biorę ją i jak na razie jest ok, objawy przeszły, można normalnie wyjśc z domu Wink do alergologa mam skierowanie, na nfz się nie dostanę w tym roku raczej, prywatnie jestem zapisana na koniec lipca :/ masakra!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smegi



Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy wszystkie leki na alergię usypiają? Kiedys brałam i pamiętam że bardzo źle się czułąm, przez kilka lat nie musiałam brać leków ale chyba muszę znów do tego wrócić bo ciątle mam katar i to jest bardzo irytujące
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillasabo@interia.pl



Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 24, 2017 11:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie, mnie hitaxa fast nie usypia, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych za to katar szybko znika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę się rozejrzeć za tą hitaxą fast, bo jak tylko wyjdę na dwór to zaraz kran z nosa,oczy pieką, to na pewno przez pyłki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group