Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lekarz stwierdził ,że wszystko w porządku - czy napewno?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kossan1



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Giżycko
PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 4:00 pm    Temat postu: Lekarz stwierdził ,że wszystko w porządku - czy napewno? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakiegos czasu zmagam się z dość uciążliwymi dolegliwościami - w ciągu dnia bywam naprawdę senna, mam problemy z koncentracją, ciężko mi się dobudzić z rana, i zauważyłam ,że coraz częściej mam takie momenty gdzie mi się kręci w głowie i mam mroczki przed oczami. Byłam z tym u lekarza i stwierdził ,że to prawdopodobnie od niskiego cisnienia, powiedział ,że to nic takiego i kazał tylko pić dużo wody, jakaś kawe z rana i najlepiej, żebym sobie znalazła jakiś sport. Tymczasem minęło już prawie pół roku a ja dalej nie widze poprawy , te wszystkie rzeczy o których doktor wspominał to poprawiają mi samopoczucie na krótką chwilę . Ostatnio przy wychodzeniu z kąpieli prawie zemdlałam, zaczynam mieć powazne wątpliwości co do jego diagnozy, jakie badania powinnam zrobić? Albo do jakiego specjalisty się z tym zgłosić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najpierw - lekarz ogólny. do niektórych specjalistów trzeba mieć skierowanie.
skoro metody polecane przez lekarza nie działają idź do niego, lub - co moim zdaniem lepsze- do innego internisty.
poproś o skierowanie na podstawowe badania: mocz, krew, ob.
ja bym jeszcze sprawdziła hormony- zwłaszcza tarczycę.
zmierz też poziom cukru we krwi i kontroluj ciśnienie.
jeśli tylko czujesz, że robi Ci się słabo - mierz ciśnienie. zapisuj. zobaczysz czy to rzeczywiście on jest winowajcą.

co do zawrotów głowy i mroczków przed oczami to sugerowałabym neurologa- jednak do niego potrzebne jest skierowanie.

na początek zrób badania.
co do hormonów tarczycy to TSH jest badaniem bezpłatnym (z odpowiednim skierowaniem) natomiast za FT3 i FT4 trzeba zapłacić (chyba, że skierowanie wystawia endokrynolog) --> tak jest przynajmniej u mnie
mojej koleżance lekarka powiedziała, że wystarczy zrobić TSH i jeśli jego poziom będzie nieprawidłowy wtedy pozostałe hormony.
ja natomiast robiłam wszystkie trzy.

czy męczą Cię jeszcze jakieś objawy?
obniżony nastrój? podwyższona temperatura?
bóle głowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
peiklo.83



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nowy Sącz
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 12:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem powinnaś zrobić oglne badania kontrolne. morfologię, mocz, być może i ekg serca. przyczyn może być wiele, chociaż nie chę cie starszyć , ale np. : cukrzyca, anemia, choroby krążenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
whitewine



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedociśnienie po prostu bywa w roznych postaciach. Dla jednych jest mniej uciążliwe i faktycznie nie wymaga leczenia , wtedy stosuje się do takich zaleceń o których wspomniał Ci lekarz. A kiedy jest to np. niedociśnienie ortostatyczne wtedy już leczenie jest wskazane, coś o tym wiem , bo mam je stwwierdzone już od dawna. Lekarz przepisal mi gutron i jak na razie nie czuje dolegliwosci z tym zwiazanych , ale naprawdę nie warto tego tak zostawiac. Idz powtorzyc badania, może do innego lekarza, być może wymagasz tez leczenia.

Ostatnio zmieniony przez whitewine dnia Pon Sie 17, 2009 10:57 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nevermore6



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łodź
PostWysłany: Pią Sie 14, 2009 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja Się coraz czesciej spotykam z mylnymi diagnozami lekarzy . Nie wiem skad się wzial taki dziwny nawyk ,ze przychodzisz z katarem a oni nawet Ci w gardlo nie zajrza , nie osluchaja. Taka diagnoza z wywiadu ;] jak się gorzej czujesz idź najlepiej do innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
michalko



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: szcecin
PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idż najpier do zwykłego internisty. Powiedz ,że nic nie przechodzi a wręcz przeciwnie. I z własnego doświadczenia wiem ,że lepiej się samemu UPOMNIEĆ o skierowanie na badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sky-100



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ufaj jednemu lekarzowi, lecz skonsultuj się z kilkoma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group