Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lekarz Rodzinny

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrotkapolna



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 2:09 pm    Temat postu: Ból głowy-proszę o odpowiedź?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Chciałam spytać,czy ból głowy-kilka dni pod rząd powinien mnie martwić??
Po zażyciu ibupromu mija.

Ostatnio była pogoda jaka była i zwaliłam to na to-dzis popadało i póki co głowa nie boli.

Bólowi,nie towarzyszy nic innego,ale ja juz zakładam najczarniejszy scenariusz i bardzo się boję Sad

Czy głowa może boleć kilka dni z rzędu-po prostu ot tak sobie??

Jakies 6 lat temu tez pobolewała mnie głowa,miałam zrobione Eeg wyszły jakieś fale i skierowali mnie na rezonans magnetyczny z kontrastem-wszystko było dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamisiaczek



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mogą to byc zaczynajce sie migreny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotkapolna



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kamisiaczek czemu sadzisz,ze migrena??Jak mozna to sprawdzic??[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamisiaczek



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jedynie mogą byc moje przypuszczenia jezeli są to czestsze pojawiające sie bole MOZE to byc to
zalezy tez czy bol utrzymuje sie dlugo ( do kilkunastu godzin , w którym miejscu cie boli, wiek ) oczywiscie wybranie sie do specjalisty w 100% rozwiązalby ten problem po przedstawieniu mu wszystkich dolegliwosci Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotkapolna



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 7:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 2o coś 7 lat.Bolało nie ostatnio w maju przez 2 tygodnie i dopiero teraz ostatnie kilka dni.Ale ja sie boje,ze to cos zlego.Jestem hipochondryczka i wymyslam sobie przerozne choroby Sad[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamisiaczek



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 9:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w takim razie powinnas wybrac sie do specjalisty by rozwiać ewentualnie wątpliwości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcelka1105



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 11:47 am    Temat postu: Bóle głowy Hortona... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem na forum nowa... Chciałabym się dowiedzieć czy jest ktoś na forum, kto cierpi na ból głowy Hortona (klastryczne)???
Otóż mój narzeczony od paru lat cierpi na to, ale niedawno sie dowiedział co to jest. Czy są może sposoby na złagodzenie bólu, znacie może powody? Jak sobie z tym radzicie? Bo tabletki już nie pomagają nawet te na receptę. Ból już trwa miesiac i zawsze rano ma najsilniejsze ataki... Nie wiem jak mu pomóc, proszę o jakieś rady. Lekarze mówią że trzeba sie nauczyć z tym żyć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bóle głowy Hortona to inaczej klasterowe bóle głowy.

Leczenie klasterowego bólu głowy obejmuje zapobieganie napadom i ich przerywanie. Napad bólu przerywają - sumatriptan i pochodne ergotaminy. Skuteczne jest również wdychanie czystego tlenu przez 15 minut. W celu zapobiegania stosuje się sole litu, bloker kanału wapniowego - werapamil, antagonistę serotoniny - metysergid i leki przeciwdrgawkowe - kwas walproinowy. Zaleca się również unikanie czynników wyzwalających napady bólowe (alkohol, stres, papierosy, leki rozszerzające naczynia). W niektórych przypadkach klasterowego bólu głowy skuteczna jest indometacyna.

Jak najszybciej zmieńcie lekarzy bo się chłopak w końcu wykończy...To można leczyć i to z powodzeniem. Skąd bierność dotychczasowych lekarzy w tym względzie nie mam pojęcia...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sebapl



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 11:36 pm    Temat postu: Straszy ból głowy - Co robic ? :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej mam pytanie , tydzien temu mój tata znalazł sie w szpitalu po wypadku , miał operacje! , kiedy go odwiedziłem i zobaczyłem jak jest nieprzytomny ma dołączony sacznik do głowy itp to mi sie troche słabo zrobiło w szpitalu , od tamtego czasu tuż zaraz po wyjsciu ze szpitala , wsiadniecia do auta zaczeła mnie bolec głowa strasznie ;/.Ból jest taki jakby "pulsujacy" tzn raz mocniej raz mniej boli do tego do chodzi ból oka tzn nie jestem pewien czy oka ale boli mnie tak jakby nerw zwrokowy ( tylko w prawym oku ) ,jak sie kłade to boli mnie ucho , tzn zatyka sie , oraz mam takie dni kiedy z prawej dziurki nosa miała mi trysnac fontanna krwi , tak strasznie mnie to łaskocze w nosie.
Wszytskie te objawy sa z prawej strony głowy , Boli mnie ucho z prawej strony , prawa dziurka od nosa oraz ten nerw zwrokowy.Trochę sie boje i prosze o pomoc co to moze byc?

Głowa boli mnie od 7 dni ;/
P.S mam 17 lat , głowa przestaje bolec jak usne , jak sie budze rano to mnie nic nie boli , jak wstane to max 20 minut i znowu wracaja te bóle głowy.

I teraz mam pytanie

Czy to może byc nerwica ?
Oraz na jakie badania sie wybrac , chciałbym byc spokojniejszy że mi nic nie dolega...
Do kogo isc na te badania , lekaż rodzinny czy inaczej?

Mam nadzieje że nie pomyliłem działu.

Przenoszę gdzie trzeba / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 12:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, możliwe że to na tle nerwowym, nawet to przypuszczam. Najlepiej nic nie kombinować z tabletkami, bo to nie potrzebne. Udaj się do lekarza, opowiedz o problemie oraz o tym kiedy i po czym występują bóle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 10 z 22

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group