Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lekarz Rodzinny

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emmi Jakie stosujesz leki i jakie były stosowane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emmi



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No więc, gdy zaczęło się w niedzielę 2 tyg temu, na ból gardła stosowałam Tantum Verde, dodatkowo witaminę C, była poprawa chwilowa w poniedziałek wieczorem, a we wtorek powróciło z kaszlem, kurowałam się do piątku sama identycznymi środkami jak wczęsniej (dołączyłam na kaszel Mucosolvan), w piątek byłam u lekarza pierwszy raz, powiedziała, żeby narazie spróbować Febrisan, Acodin, i ten Tantum Verde, na to gardło też Strepsils intensive a jak ie przejdzie, to dała odrazu na wszelki wypadek recepte na Klarmin. Lekka poprawa nastąpiła, kecz trwało nadal, po dwóch dniach w niedziele zaczęłam brac antybiotyk ten. Nie przynosił poprawy, poszłam w czwartek do lekarza, innego, stwierdził gardło normalne, bez zaczerwienienia, wyglądające na zdrowe, i brak zmian osłuchowych w drogach oddechowych, że to jest zwykła infekcja wirusowa, tylko przedłuzająca się, i dlatego antybiotyk nie pomógł, no to dalej do końca brałam klarmin, w ostatnia sobote go skończyłam, ból gardła przeszedł, lecz po dniu powrócił tylko po jednej stronie, próbuję od dziś Septolete.

W internecie jak piszą o jednostronnym bólu gardła to rozpatrują tam to w kategorii anginy, straszą powikłaniami po anginie itp,
u mnie w domu przede mną mama miała anginę, może się od niej zaraziłam, ale u mnie objawy niecodzienne może były?
juz nie wiem co robic:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 5:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emmi Uważam,że antybiotyk był tu zupełnie nie potrzebny i przyniósł więcej szkody jak pożytku.Tym bardziej ,że nic nie piszesz o leku osłonowym.Należy wprowadzić probiotyki(jogurty z napisem BIO o dużej ilości przyjaznych bakterii)Rutinoscorbin,Fervex oraz na gardło Sebidin C lub Neo-angin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emmi



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo Smile
Probiotyki piję codziennie, Rutinoscorbin biorę, Fervex od wczoraj także.
A na to gardlo co będzie skuteczniejsze? Neo angin sebidin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emmi To zależy jak i co na kogo lepiej działa,ja stawiam raczej na sebidyn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emmi



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ból gardła minął, mam nadzieję, że już na dobre (odpukać Smile )
Ale jeszcze kaszel i ta podwyższona temperatura (37,2 - 37,3). Powiedz, jak długo ona jeszcze może się utrzymywać?
trochę się niepokoję, przecie już będzie niedługo 3 tygodnie tej choroby, tydzień jak przestałam brać ten nieszczęsny antybiotyk.. (to że był niepotrzebny może przedłużać aż tak czas zdrowienia?) Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emmi Kaszel może się utrzymywać nawet 3 tygodnie po chorobie,warto udać się do lekarza i osłuchać płuca.Lepiej sprawdzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emmi



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pojde. dziś mnie zaczęło gardło boleć z drugiej strony Rolling Eyes
z kaszlem też nie czuje by w najbliższym czasie miałoby minąć Confused
Czy to moze byc coś poważniejszego? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emmi nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zimna_kropla



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 8:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to najszybciej jest stres bo tak jak opisujesz to nie jest normalny ból głowy... jak by ci ktoś nalał gorącej wody do głowy? może warto iść na tomografię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 17 z 22

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group