Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lekarz Rodzinny

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moona



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:32 am    Temat postu: BĄBLE NA ZATOKACH CZOŁOWYCH Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dobrze, wstrzeliłam się w dział ale nie mam pojęcia co to jest. od kilku lat dokuczają mi dziwne objawy, które pojawiają się nagle, bez przyczyny, trwaja kilka godzin i znikają samoistnie, nie ma potem po nich śladu. czasami pojawiają się co kilka dni, czasami co kilka tygodni. mam wrażenie jakby puchły mi zatoki czołowe, z zewnątrz wygląda to tak jakby nagle wyrosły mi w miejscu zatok dwa duże, wypukłe, czerwone bąble (długość ok 2-4cm), które dodatkowo swędzą. wyglądem przypomina to rozdrapanego bąbla po ukąszeniu komara. ja z kolei wyglądam z tym czymś idiotycznie. wstyd wyjść na ulicę, a nie zawsze mogę czekać kilka godzin aż to ''coś'' zniknie. mam nadzieję, że znajdzie się osoba na tym forum, która mi pomoże lub chociaż podpowie co to może być. przeszukałam już google na milion sposobów i nie znalazłam odpowiedzi Sad
proszę o pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
salata107



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 1:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to prawdopodbnie spuchnięte zatoki. byłaś u laryngologa ????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moona



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie byłam, co może powodować takie chwilowe puchnięcie zatok?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
salata107



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 5:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stan zapalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katahejama



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tallka napisał:


katahejama!
bardzo popularna jest teraz "grypa" żołądkowo-jelitowa. objawia się też tak, jak mówisz (tylko te dreszcze...:/). jeśli trwa od tak dawna- powinnaś już próbować jeść chociaż suchary, kleiki, kaszki, Flipsy, słone paluszki... cokolwiek! na samej herbatce nikt długo nie pociągnie ;] poza tym- mogłaś stracić wiele elektrolitów przez biegunki i niedostarczanie niczego "w zamian". lekarz jak najbardziej wskazany- przypisze jakieś suplementy, leki "stopujące", zobaczy wprawnym okiem, czy się za bardzo nie odwodniłaś. może nawet kroplóweczkę trzaśnie?... Very Happy
nie zwlekaj.


Taaaak...to chyba byla grypa zoladkowa. Zdazylam sie zorientowac, ze faktycznie wszyscy teraz to maja Wink Okropienstwo. Dzieki wielkie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rispectrius



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 8:22 am    Temat postu: Stosowanie 2 leków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złapałem grypy nastepstwem czego był kaszel, kupiłem sobie flegaminę brałem ją od dwóch dni według ulotki 3 razy dziennie po 2 lyzeczki.

Poszedłem do pani doktor która przepisała mi antybiotyk Ospamox (który zawiera amocyklinę) w ulotce flegaminy pisze ze stosowanie jej wraz z antybiotykami takimi jak doksycyklina, amoksycykliną, erytromycyną, ampicyliną i pare innych może powodować zwiekszenie stężenia tych antybiotyków w ?miąższu płucnym?.

No i teraz pytanie brać te leki razem czy nie, a może zostać przy Flegaminie lub może zrezygnować z niej a brać Ospamoxa (amoksycyklinę)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 9:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bierz to, co zaleciła lekarka
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rispectrius



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 10:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja sie pytam czy moge to brać z flegaminą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kossan1



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Giżycko
PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grypa to nie rak.nie ma co panikowac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym po prostu starała się zachować odstęp ok. 3-4h pomiędzy lekami i już
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 12 z 22

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group