Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lekarz Rodzinny

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebapl



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 12:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zibi napisał:
Hmm, możliwe że to na tle nerwowym, nawet to przypuszczam. Najlepiej nic nie kombinować z tabletkami, bo to nie potrzebne. Udaj się do lekarza, opowiedz o problemie oraz o tym kiedy i po czym występują bóle.


Mój kolega polecił mi Psychiatre , czy to dobre rozwiazanie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Psychiatrę? To wariujesz w domu czy jak? Jeżeli bóle nie przejdą to idź do normalnego lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może być na tle nerwowym, ale może świadczyć o chorobie.

Myślę że najpierw należałoby się udać do lekarza rodzinnego. Trzeba zrobić komplet badań, sprawdzić czy wszystko ok. Jeśli nic nie znajdą to ewentualnie wtedy do psychiatry/psychologa.

Co do badań, to oprócz morfologii, EKG, itp badań pewnie będą kazali zrobić MR albo CT głowy jeśli poprzednie badania nic nie wykażą.

Pozdrawiam:)
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sebapl



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok dziekuje .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blue fairy



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:06 pm    Temat postu: silne bóle głowy, duża utrata wagi , zmęcznie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WItam !
Chciałabym Was prosic o rade a także o pomoc . Mój chłopak w ciągu ostatnich tygodni bardzo schudł .Nie chce mi powiedzieć ile ale jak zobaczyłam jego ramiona to bardzo się przeraziłam - praktyznie same kości (dodam że z natury jest chudy, ale teraz to jest wrecz niemozliwe). Ponadto pojawiły się bardzo silne bóle głowy, powtarzające sie albo codziennie albo co 2 - 3 dni, takie że był zmuszony brać nawet 2 tabletki przeciwbólowe , które tylko złagodziły ból ale do końca nie przestawał , dopiero po długim czasie. Muszę też dodać że od jakiegoś czasu czuje sie też bardzo zmeczony, jest blady i nie ma apetytu . Twierdzi , że jest to spowdowane złym trybem życia : ostatnio miewał noce że spał tlyko 3-4 godizny i to tak kilka dni pod rząd, dodam że studiuje. Widać że nie ma za dużo siły . Idę z nim jutro do lekarza rodzinnego i na badanie krwi , a musze to zrobic sila bo on sam nie chce a czlonkowie rodziny nie za abrdzo sie chyba tym przejmuja. Prosze i blagam Was bardzo o pomoc , moze macie jakies spostrzezenia co mu moze dolegac i gdzie powinnam sie z nim udac . Bardzo prosze Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bartass103



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 4:54 pm    Temat postu: Grypa / temperatura / przeziębienie / zatoki itp. - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich.. Mam spory problem. Przebywam obecnie za granica, w kraju, w ktorym sluzba zdrowia, jakby to ujac - pozostawia wiele do zyczenia... (dla przykladu, zerwane sciegna, przesunieta rzepka i zerwane wiezadlo krzyzowe w kolanie mojego brata zostalo zdiagnozowane jako naciagniecie miesnia).. ale do rzeczy.. 3 dni temu polozylo mnie... Zaczelo sie od bolu gardla, potem przyszla podwyzszona temperatura (skacze pomiedzy 37 - 39) i mokry, odrywajacy kaszel... Dodatkowo mocno sie poce... Ostatnio gdy bylem w Polsce lekarz przepisal mi amoxicillinum. Mam cale opakowanie, 16 x 1g. Czy moge zaczac je stosowac? Jak do tej pory zazywalem UNIFLU Plus i gripex noc i nie skutkuje... Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katahejama



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 7:36 pm    Temat postu: Proszę o poradę, może ktoś miał podobne dolegliwości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W czwartek w nocy dostałam gorączki i drgawek (raz zimno, raz gorąco), jak w grypie. Byłam również trochę obolała i mogłam spać przez cały czas. Nie miałam też absolutnie apetytu. Stan ten utrzymywał się jeszcze przez piątek i przez kolejną noc. W sobotę objawy zniknęły, jedynie utrzymał się brak apetytu, ale doszły wzdęcia i doszła biegunka (i tak mam do dziś). Brak apetytu jest tak silny, że odczuwam wręcz wstręt do jedzenia. Nic nie przechodzi mi przez usta od kilku dni. Jedyne co przyjmuję to herbatka. Z jednej strony jestem głodna a z drugiej nie mogę jeść. Nigdy wcześniej nie miałam takiej przypadłości. Co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Edyta22



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 64

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jak to co- jakiś wirus. Jesteś chora i tyle. Idź do lekarza rodzinnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bartass103!
chyba nikt nie odważy się powiedzieć Ci po prostu "weź tabletkę" bez głębszego spojrzenia w sprawę:/ mógłbyś spróbować dostać się do tambylczego lekarza, który osłuchałby Cię, zrobił morfologię- wyszłoby, czy to płuca czy oskrzela, czy bakteria czy wirus. może to jakaś tamtejsza choroba atakująca płuca, na której tamtejszy doktor będzie się znał lepiej niż my tutaj- na odległość, nie wiedząc nawet w jakim rejonie świata jesteś Smile
amoksycylina nie jest "groźna"... bierze się przeciętnie 0,5g co 8h- zależnie od leku (powinno być na ulotce). stosuje się ją w zapaleniach bakteryjnych dróg oddechowych, więc możesz na własną odpowiedzialność zaryzykować. gdyby nie pomogło po 3-4dniach lepiej iść do kogoś bardziej obeznanego ;]

katahejama!
bardzo popularna jest teraz "grypa" żołądkowo-jelitowa. objawia się też tak, jak mówisz (tylko te dreszcze...:/). jeśli trwa od tak dawna- powinnaś już próbować jeść chociaż suchary, kleiki, kaszki, Flipsy, słone paluszki... cokolwiek! na samej herbatce nikt długo nie pociągnie ;] poza tym- mogłaś stracić wiele elektrolitów przez biegunki i niedostarczanie niczego "w zamian". lekarz jak najbardziej wskazany- przypisze jakieś suplementy, leki "stopujące", zobaczy wprawnym okiem, czy się za bardzo nie odwodniłaś. może nawet kroplóweczkę trzaśnie?... Very Happy
nie zwlekaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukasz.bbbb



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 12:45 am    Temat postu: Ucisk z tyłu głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mnie wiam czasem ból głowy a szczególnie prawej półkuli tzn. jak za długo siedzę czuje taki ucisk z tyłu głowy czy to może byc cos poważnego ??

----

zmieniam tytul na bardziej sugerujacy problem Wink pozdrawiam helloween
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 11 z 22

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group