Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lek na bazie heroiny, co to jest?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nika32



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 7:11 pm    Temat postu: Lek na bazie heroiny, co to jest? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam...moj brat jest krzyzowo uzalezniony, czyli narkoman, lekoman, alkoholik. Ostatnio kupuje od kogos lek na bazie heroiny, ktory tez lek podaje sie narkomanom na odwyku w oddziale zamknietym. Wiem, ze psychiatrzy nie moga wypisywac na recepte tego leku, natomiast moj brat kupuje to od jakiegos kolegi, ktory twierdzi, ze otrzymuje to na recepte. Nie wiem dokladnie jakie dzialanie jest tego leku, brat to bierze i na to jeszcze pije. Czy ten lek zastepuje narkotyki, jakie moga byc skutki zazywania bez konsultacji z lekarzem. Jesli wiecie cos na ten temat, to prosze o pomoc..Pozdrawiam Nika32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm.. do głowy mi przychodzi tylko metadon i buprenorfina, ale nie wiem, czy to o to chodzi. podobno nie działają one jak narkotyk i nie wywołują zmian stanu psychicznego, mają działanie przeciwbólowe. ale w połączeniu z alkoholem nasila się ich działanie, ogólnie może dojść do upośledzenia mowy, myslenia, funkcji psychoruchowych, mogą pojawić się stany depresyjne, zaburzenia nastroju. a z takich poważniejszych zaburzenia oddychania, niedociśnienie tętnicze, glębokie omamienie polekowe, czasem śpiączka. śmierć jeśli się przedawkuje.
ale nie wiem, czy to akurat o te leki chodzi.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nika32



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 8:03 am    Temat postu: re Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Emilko...przypomnialas mi nazwe, to jest Metadon...na pewno- teraz sobie przypominam, bo brat mowil cos o Metadonie. Dziekuje Ci Emilko za pomoc i mam jeszcze pytanie, czy mozna sie od tego uzaleznic?...Pisalas tez cos o przedawkowaniu, ze moze doprowadzic do smierci. Zastanawiam sie, czy mozna to brac w zastepstwie za jakis "twardy" narkotyk, zeby nie miec zespolu odstawiennego, czy tak to dziala? Probuje dojsc do zrodla skad on to bierze...ktos jednak musi wystawiac na to recepte, skoro mozna to kupic...moj brat jest juz po jednym odwyku...niestety nie poddal sie terapii, po wyjsciu zaczal od nowa. Bywalo, ze mial w nocy bezdechy..siedzialam wtedy z nim i mierzylam mu tetno-nawet rodzice nie wiedzieli. Niestety nie ma przepisu prawnego w Polsce o przymusowym leczeniu narkomanow, a ja po prostu sie o niego boje...Ma 32 lata i pieknego 5 letniego synka...!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 1:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

można się uzależnić. z tym że jest to głównie uzależnienie fizjologiczne.
w sumie można traktować go jako zastępnik narkotyku i tak jak piszesz, żeby zapobiegać objawom zespołu abstynencyjnego. ma dość długi czas działania, bo chyba do półtorej doby
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group