Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lek: Efedryna

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 2:28 pm    Temat postu: Lek: Efedryna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem ze byla zadyma o Efedryne :d a co mi tam też pohandluje Very Happy

Efedryna jest zawarta m.in. w Theraml Pro w postaci zioła Ma Huang - 250mg o stężeniu 8% co daje 20mg alkaloidów efedryny. W związku z tym że jest to bez wątpienia najsilniejszy skłądnik Therma Pro postanowiłem umieścić artykuł na ten temat:

cały arykuł:

e-figura.pl/viewtopic.php/t/37
Kod:

Połączenie efedryny (20-40mg) i koffeiny (200-400mg), niekiedy dodanie teiny (50mg) oraz salicyli z białej wierzby (100mg), zostało dzowiedzione, że działa lepiej niż którykolwiek środek, zwiększający nieznacznie spoczynkowy metabolizm


dla porównania skład Thermal Pro:
Ma Huang Extract 8% 250mg - 20mg alkoloidów efedryny

White Willow Bark (Salix alba) 75mg - inaczej ekstrakt z białej wierzby - ziołowy odpowiednik aspiryny

Cayenne (40.000 SCU) 50mg - pieprz ziołowy potęguje i ma działanie synergiczne d pozostałych składników

Ginger Root 50mg - korzeń imbiru

to tego kawa ktora zawiera kofeinę - nie do porcji Thermal Pro ale w ogóle i mamy super skuteczną i sprawdzoną mieszanke odchudzającą która podnisi tempo przemiany materi - w skrócie szybciej spalamy kalorie nawet w stanie spoczynkowym :)




do tego jeszcze jeden link:

forum.bodyzone.pl/-vp5055.html





Tyramina

Tyramina sprawia, że utrzymanie diety jest łatwe. Efedryna działała dobrze przy spalaniu tłuszczu, ponieważ pobudzała neurotransmiter, norepinepfrynę (NE). Problem w tym, że NE musi pozostawać wolna, aby mogła swobodnie krążyć w organizmie i być skuteczna. Tyramina rozwiązuje ten problem wpasowując się w receptory NE. Zabiera ona "miejsce parkingowe" zazwyczaj zarezerwowane dla NE, wiec pozostaje ona aktywna i "podpala" tkankę tłuszczową.

Efedryna nigdy nie była zdolna do zajęcia miejsca NE w odpowiednich receptorach (zobacz rys. B), wiec pod tym względem tyramina jest skuteczniejsza, dużo bezpieczniejsza i całkowicie legalna. Dodatkowo Tyramina zapewnia dobry nastrój i samopoczucie, nawet podczas męczących diet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
CiociaTori



Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tą efedryną to nie tak pięnie. biorą ją nagminnie osoby pro-ana(czyli propagujace anorektyczny styl) i ma niestety duzo skótków ubocznych. są rpojekty by była wyłącznie na recepte.a spalać tłuszczu nie spaal, tylko daje takiego pałera że człowieka roznosci przez to dużo się ćwiczy - i to spala tłuszcz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 4:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

warto wspomnieć że są ogólnie dostępne różnego rodzaju środki/ leki bez recepty zawierajace efedrynę,,.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
CiociaTori



Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do czasu bez recepty....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 6:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kaśka napisał:
do czasu bez recepty....


czytałam wiele artykułów na ten temat i właściwie od paru lat nic się nie zmiania w tej kwesti..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hehe no nie wiem zastanopw sie nad dzialaniem efedryny..

Czy mi sie wydaje czy ona grzeje organizm tzn nieznacznie podnosi temperature<gdzies to czytalem nie wiem gdzie< jesli tak to czlowiek naprawde szybko chudnie..

Dobrze wiec mam pytanie co poza tussipectem jest bez recepty???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 5:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to dla ludzi ktorzy ot tak stosuja efedrynowe środki

Kod:
Witam.
Poniżej opisałem moją przygodę ze stosowaniem ECA.
Na początku przyzwyczajałem organizm poprzez stosowanie mniejszych dawek.
ECA( efedryna 25mg, kofeina 200 mg, aspiryna 300mg) - biorę rano na czczo 45min. przed treningiem, drugą taką piorcję ok. godz.17. zmiejszyłem drastycznie spozycie węgli, a zwiększyłem białka. Przez kilka pierwszych dni dawała niesamowitego kopa ( podobnego do fety), znacznie spadł apetyt. Wszystko było OK. Po tygodniu brania (3 kg mniej) organizm się przyzwyczaił, nie miałem juz powera, ale wydolność organizmu nadal była wyższa. Serce w normie, lekkie zawroty głowy, czasami bezdech. Ciśnienie podwyższone, temperatura ponad 37 stopni. po dwóch tygodniach stosowania (ubyło mi 5kg)nie mam siły przejść dłuższego odcinka, brakuje mi tchu, mam zajebiste problemy z oddychaniem- nawet przez wypowiedzenie dłuższego zdania brakuje mi oddechu, strasznie kręci mi się w głowie, jestem "nieobecny" przez to gówno. Czuję że z sercem jest coś nie tak, jest strasznie "ciężkie". Czuję się tak jak bym miał zaraz fiknąć.Codziennie brałem witaminy i minerały, oraz piłem dużo wody.
Została mi jeszcze paczka efedryny, ale nie zamierzam już jej brać- zobaczę czy będzie poprawa.
Także jak ktoś ma zamiar brać efkę to radzę się zastanowić czy warto.

W tygodniu jadę do lekarza na EKG- zobaczymy co wyjdzie.


nie to nie moja historia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Revena



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 12:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm powiem tak ostatnio zaopatrzyłam sie w thermal pro EVOLUTION miał być ponoć silniejszy o wiele silniejszy od zwykłego thermala mija drugi tydzień stosowania a tu nic power może i jest ale waga w miejscu nie czuje rezultatów owszem jestem może wytrzymalsza na siłowni ale raczej nic pozatym martwi mnie tylko fakt aby te 159 zł nie okazało się wyrzucone w błoto :/ wcześniej brałam super cuts 3 i czułam podniesioną temp. pociłam sie ciągle w nocy byłam poprostu przemoczona jak po ulewie a po thermalu nie bardzo :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ktory to kontakt z efka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Revena



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 1:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pierwszy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group