Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leczenie kanałowe

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anulka_13



Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 9:59 am    Temat postu: Leczenie kanałowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Miesiąc temu leczyłam kanałowo zęba z lewej strony, w który wkręcone zostały dwa wkłady (śrubki).
Kilka dni po tym stan podgorączkowy i 2 dni później zdrętwiała mi lewa część twarzy. Myślałam, że to od zęba.
Odwiedziłam kilku stomatologów, niby wszystko ok. Nawet zrobiłam rtg w 3d tego zęba.
Rodzinny dał skierowania na badania (OB 9 po 1godz., hemoglobina 13, CRP 4,9mg/l pozostałe też w normie).
Odwiedziłam też neurologa, laryngologa i gastrologa - wg nich mam objawy nietypowe i po wywiadzie i badaniach (np. rtg zatok)wynika, że jestem zdrowa.
A ja ... stan podgorączkowy 37,2 lub 37,4, drętwieje mi jeszcze czasami twarz, ale nie w jednym miejscu tylko tak "łazi" po całej buzi i nawet szyi, zaczęły boleć mnie zęby, schudłam 5kg, nie mogę spać w nocy i cały czas czuje tego leczonego kanałowo zęba (taki jakby pulsował i kuł w środku).
Jestem na zwolnieniu lekarskim, cały czas leżę bo nie mam siły wstać z łóżka. Nie wiem już gdzie się udać?
Czy to może być alergia na stal ze śrubek? A jak nie to co?
Proszę o pomoc !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
airone



Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziwna sytuacja, bo jedank cos nie jest tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Petro



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę, że właśnie przeczytałem ten post, a za tydzień sam idę na leczenie kanałowe :/ :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marrrysia76



Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 31, 2013 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również miałam podobne doświadczenia kilka lat temu, dlatego kiedy dowiedziałam się, że znów czeka mnie kanałowe zarzekałam się, że nie pozwolę na leczenie kanałowe. Ząb zaczynał boleć zwykle wieczorami, przez ponad miesiąc dosłownie nie miałam życia... znajomi dopiero przekonali mnie że w gabinecie [zakaz umieszczania linków]w Będzinie robią to naprawdę dobrze. Oczywiście jak po każdym leczeniu tego typu odczuwa się dyskomfort, ale kolejne dni obyły się już bez bólu i powikłań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga9du
Spamer


Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 3:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto aby skonsultować się z kilkoma lekarzami, w niektórych przypadkach okazuje się, że leczenie kanałowe nie było konieczne! Mój kolega miął takie doświadczenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olga123



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legionowo
PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 9:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbuj zrobić testy alergiczne, może faktycznie masz na coś uczulenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katwalczak



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei miałam źle wyleczonego zęba i leczenie kanałowe było konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomanek



Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 27, 2015 2:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to często bierze się z niekompetencji stomatologa. Dobry stomatolog to jest rzecz ciężka do znalezienia w dzisiejszych czasach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
violet



Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 10, 2015 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niewykluczone ze to reakcja wlasnie na cialo obce albo na zle wyleczonego zeba. Zglos sie z tym do lekarza albo do innego dentysty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2015 12:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może dentysta naruszył jakiś nerw?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group