Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Laparoskopia czy zwykła operacja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zonkil



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 2:13 pm    Temat postu: Laparoskopia czy zwykła operacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taki dylemat. Za niedługo moja mama będzie miała operację wycięcia kamieni na woreczku żółciowym. Zastanawia się jaką metodę operacji wybrać. Laparoskopię czy naturalna operacja.

Po Laparoskopii podobno przy nadwadze pojawiają się skutki uboczne np. przepuklina?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosik77



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam!
Moja znajoma miała woreczek usuwany metoda laparoskopową.. ma znaczną nadwagę.. nie wiem czy dlatego własnie zdecydowała sie na tę metodę.. bo podobno przy zwykłej operacji przy otyłosci dłuzej sie goi blizna.. Ta metoda polegała na wykonaniu czterech małych dziureczek w tym jedna była koło pępka.. i w tym miejscu najdłuzej sie goiła ranka.. i w tym miejscu własnie utworzyła jej sie przepuklina.. jednak teraz jakos bardzo jej nie odczuwa..
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zawsze bezpieczniejsza jest metoda o mniejszej ingerencji - należy pamiętać ze zwykła operacja to rozciecie - dośc często też dochodzi do zakażeń czy innych komplikacji.

Jestem za metodą laparoskopową Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez jestem za metoda laparoskopowa:) moja mama miala wlasnie w taki sposob usuwane kamienie na woreczku zolciowym, szybciej sie zagoilo, mniej bolalo i nie bylo zadnych komplikacji:) nalezy tez pamietac ze przy normalnej operacji takze moze byc ryzyko przepukliny.... pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group