Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

lamblioza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
figo77



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 3:07 pm    Temat postu: lamblioza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc mam 17 lat w moim kale wykryto cysty lamblii wzialem tynidazol w zeszly piatek i teraz mam powtorzyc dawke. w miedzyczasie bylem w szpitalu (5 dni)bo tak sie zle czulem bole glowy bole miesni konczyn bole brzucha oslabienie . zrobili mi usg , jakies badania krwi mocz itd. i podobno nic nie znalezli
mam pytanie? czy te moje dolegliwosci to moga byc tylko od lambliozy? bo dzis po wyjsciu ze szpitala nie czuje sie wcale lepiej ;/ glowa boli itd.;/
prosze o odp. co o tym sadzicie? czy to od tego i czy sugerowalibyscie wykonanie jeszcze jakis dodatkowych badan?
z gory dzieki bardzo za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Objawy które opisujesz są często objawami lambliozy. Szkoda ze jak byles w szpitalu nie dostawales w kroplowce metronidazolu- leku ktory tez jest na lamblie. Po powtorzeniu dawki Twojego leku objawy powoli powinny ustępować. Jesli sie tak nie stanie do powinienes zwrocic sie ponownie do lekarza i po 2 tydgodniach powtorzyc badania kałuSmile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
figo77



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki anetka za odpowiedz

ale na prawde myslisz ze to tylko od tego te objawy? czy czasem nic innego nie moze to byc a akurat wykryte lamblie "zamazuja" obraz innej choroby?
w szpitalu to w ogole lekcewazyli ta lamblioze i dawali do zrozumienia krotko rzecz biorac ze sobie wmawiam bo wyniki badan (usg,krew,mocz,rentgen pluc) sa dobre. chyba nie ma nic bardziej deprymujacego jesli cos takiego mowia ci lekarze ktorych zadaniem badz co badz jest leczyc pacjenta a nie wysylac go do domu z takimi objawami z jakimi przyszedl - no ale to na marginesie.
to myslisz ze to nie moze byc nic innego?
nie sugerowalabys wykonania zadnych dodatkowych badan?

ps.oczywiscie o odpowiedz prosze wszystkich nie tylko anetke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
figo77



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 6:39 pm    Temat postu: test lamblie sa czy nie ma? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanie od 5 miesiecy walcze z lambliami oddalem kał reguralnie do podstawowego badania na obecnosci pasozytow i zawsze bylo ze znalezione cysty lambli
ostatnio zrobilem jakis test na lamblie (niby skuteczniejszy ) drozszy czekalem dluzej na wynik i napisali ze wynik jest ujemny
moje pytanie brzmi czy mam lamblie czy nie? bo to dziwne ze tanszy test wykrywa a drozszy nie a poza tym widzze po moim stolcu ze jest rzadszy niz kiedys i bardziej obfity
od ostatniego leku (furazolidon) minelo 4 tygodnie (wczesniej bralem paro krotnie tynidazol i metronidazol)
prosze bardzo o odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group