Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

kuracja czosnkowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mysza



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 5:03 pm    Temat postu: kuracja czosnkowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesień to pora, kiedy najczęściej łapiemy różne infekcje i przeziębienia. Z metod naturalnych proponuję czosnek. Ma on właściwośći antybiotyczne. Można zetrzeć 2 ząbki czosnku na drobnej tarce, wymieszać je z gorącym
( nie wrzącym) mlekiem, dodać łyżkę miodu i wypić taką miksturę nawet 2 razy dziennie. Jeśli ktoś nie lubi mleka czy miodu to można jeść świeży czosnek pokrojony w plasterki na kanapce. Gorzej, jeśli ktoś nie toleruje czosnku, ale to najlepszy sposób na przeziębienia jaki znam...Wprawdzie oddech po jego zjedzeniu jest niezbyt przyjemny, ale po jakimś czasie przechodzi Very Happy, a jeśli musimy wyjść z domu rano, to polecam stosowanie kuracji na noc.
Na zdrowie!!!

ps. Jeśli ktoś zna inne metody na dość szybkie pozbycie się przeziębienia to proszę o podanie ich, bo osobiście nie cierpię czosnku Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 11:49 pm    Temat postu: Syropek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak byłam chora, moja mama zawsze robiła mi syrop z cebuli, cytryny, czosnku i miodu. Troche to ugniatała w szklance, odstawiała na godzinkę a później piłam ten cudotwórczy syrop i rzeczywiście przy wszelkich przeziębieniach stawiał na nogi. Spróbujcie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fruktola



Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sylwuś piszesz świętą rację. Ooooo tak zgodzę sę z Toba w 100%
Moja mamusia także robi ten magiczny syrop.
Kiedy byłam jeszcze dzieckiem nie cierpiałam czosku, w średniej szkole się przemogłam.
A ten syrop? Po prawdzie nie czuć szczypanai w języczek a smak jest bardzo przyjemny (zapach także)

Jedyny minus? Hmmm nieprzyjemny smak na drugi dzień.
Ale od tego jest pietruszka, która neutralizuje zapach czosnku.
Syrop miooodzio, gorąco polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lenka79



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czosnek ma wspaniałe właściwości wystarczy poczytać o nim trochę (już daaawno temu w Chinach był traktowany jako lekarstwo) usuwam.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kellly



Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uwielbiam czosnek w każdej postaci a najbardziej na chlebku z masełkiem Smile
ale niestety praca nie pozwala na częste spożywanie go w takiej postaci Smile
więc dodaje go wszędzie gdzie można
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak wpiszecie sobie w google "krem z czosnku", to pojawi się przepis na zupkę. robiłam już kilka razy - jest rewelacyjna. polecam Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group