Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kulka na końcu pochwy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 12:50 pm    Temat postu: Kulka na końcu pochwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie, co znajduje się w pochwie (wydaje mi się ze na samym końcu) jak włożę środkowy palec na cala jego długość. Wyczuwam taka jakby kulkę, dziwna w dotyku i dziwne uczucie jak dotykam. Znam anatomie i wiem co znajduje się w drogach rodnych ale tak nigdy tego nie dotykałam i nie wiem co to jest, mój chłopak tez to czuje jak wkłada palec.. Głupie pytanie, ale kto pyta nie bladzi. Czy to szyjka macicy? Dodam ze w sumie dzisiaj powinnam mies okres


----edited by emilka----
zmiana tytułu tematu na bardziej sugerujący treść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 8:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamila111, kiedyś słyszałam, że prawdopodobnie taka "kulka" jak opisujesz informuje o stanie zapalnym, ale nie wiem czy to prawda czy nie, bardziej jestem przekonana o tym, że to jest szyjka macicy, która kurczy się puchnie w zależności od fazy cyklu Smile

aa i słyszałam jeszcze wersję, że u kobiet, które zaczynają współżycie czasami przykleja się "kiszka stolcowa" (?) do macicy i jeśli kał jest w środku to taka "kulka" czy tam "gulka" się robi .. hehe, może dziewczyny wypowiedzą się, która wersja jest prawdziwa, a może jest jeszcze inna Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nawet nie zastanawialam sie cczy cos tam jest Razz
kamila zapytaj gin swego jak bedziesz na badaniu Razz
ona zna anatomie kobiecego ciała wiec Ci napewno odpowie..


Plus123 napisał:
"kiszka stolcowa" (?) do macicy i jeśli kał jest w środku to taka "kulka" czy tam "gulka" się robi ..

oohyddaaaaaaaaaaaaaaa Shocked Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 12:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja czytałam w internecie ze własnie szyjka macicy w fazie niepłodnej czyli jak ja przed okresem rośnie i opuszcza się dlatego jest wyczuwalna i to na stronie biomedical w artykule o dniach płodnych i niepłodnych. I z ciekawości włożyłam palec żeby sprawdzić i jest ona tam wyczuwalna o jakaś 8 cm (taki palec mam;p) Zmartwiłam się, może nie jestem jedyna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind, no nie, że ohyda Very Happy ? taką właśnie obrzydliwą wersję też słyszałam hehe Very Happy

Kamila111, nie jesteś na pewno jedyna, spokojnie, tak jak radzi koleżanka wyżej - zapytaj przy badaniu ginekologicznym lekarza, ot tak, dla świętego spokoju Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie to szyjka macicy
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie też szyjka Wink jako że w czasie niepłodnym się badałaś, to miałaś twardą i zamkniętą, czyli właśnie taką "kulkę".
sprawdź sobie jeszcze po okresie w czasie płodnym - powinna być jeszcze wyżej (tak, że ciężko dosięgnąć) i miękka.

a co sprawdzania miekkości właśnie - to ja czytałam rady dla niedoświadczonych badaczek szyjki, że "miękka" jest tak jak warga, a "twarda" jak czubek nosa Very Happy może coś Ci to pomoże Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group