Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kt głowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asik99



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 9:32 pm    Temat postu: Kt głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KT GŁOWY : Drobne ognisko malacji do 6 mm w strukturach głębokich prawego płata skroniowego oraz ok. 4 mm w strukturach głębokich lewego płata skroniowego .

Mógł by mi ktoś wyjaśnić o co chodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 8:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Asik99
Przyczyn malacji(malacja jest to rozmiękczanie tkanek) jest kilka,np z powodu niedokrwienia mózgu,zakażenia bakteryjne,podejrzenie początkowej fazy SM i inne a ma to wpływ na czynnościowy układ nerwowy.Leczenie farmakologiczne.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asik99



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 2:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar napisał:
.Leczenie farmakologiczne.



To trochę dziwne bo po wyjściu ze szpitala moja neurolog nie przepisała mi żadnych leków . . . a jeszcze kto inny napisał mi że to oznacza ze mam początek tętnika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladna definicja,to:
Malacja, zmiany malacyjne - rozmiękanie, rozpad martwych tkanek i niektórych patologicznych wytworów organizmu pod wpływem enzymów wydzielanych przez żywe komórki z otoczenia tkanek rozmiękających lub przez komórki napływowe, głównie leukocyty względnie bakterie; rozmiękanie śródmózgowe i śródrdzeniowe prowadzi do zaburzeń czynnościowych układu nerwowego.
Resztę wypowiedzi pozostawiam bez komentarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asik99



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar napisał:

Resztę wypowiedzi pozostawiam bez komentarza.



Yhym . . . Ale dzięki za wytłumaczenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group