Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

krzywy nos - operacja(co i jak?)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asit



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 8:36 pm    Temat postu: krzywy nos - operacja(co i jak?) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,

od urodzenia mam krzywy nos. przez co lewy profil wygląda zupełnie inaczej(lepiej) niż prawy. mam 17lat i myślę o zabiegu wyprostowania nosa. oto moje pytania:
1. jaki jest koszt takiego zabiegu?
2. znacie jakichś lekarzy specjalizujących się w tym/dobrych?
3. czy można zrobić taką operację za zgodą rodziców czy potrzebne jest ukończone 18lat?
4. na czym polega taki zabieg?
5. jaki jest czas gojenia?
6. da się zrobić tę operację na zasadzie, żeby nos z prawej strony wyglądał jak z lewej(żeby były symetryczne, bo chciałabym mieć nos z dwóch stron taki jaki jest obecnie z lewej)?

to chyba wszystko,. pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elvirka



Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiele osób ma kompleksy na temat wielkości i kształtów swojego nosa dlatego nie lękajcie się takiej plastyki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vfgb



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nos jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części twarzy, zatem trudno jest zamaskować wszelkie jego zniekształcenia. Duży, haczykowaty lub z garbem wyostrza rysy, przez co możemy być niesłusznie odbierani jako osoby surowe i niemiłe. Natomiast zgrabny, niewielki i symetryczny nosek wysubtelnia całą twarz i sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie i młodzieńczo. Kształt nosa można z powodzeniem zmienić w gabinecie sprawdzonego chirurga. Operacja jest tym bardziej wskazana u osób z wrodzonymi lub pourazowymi skrzywieniami przegrody nosowej. Wywołują one zaburzenia w oddychaniu, a w związku z tym niedotlenienie, notoryczne zmęczenie, senność i częste infekcje. Joanna (30), która niedawno przeszła korekcję nosa wspomina: Po rodzicach odziedziczyłam krzywą przegrodę nosa, która od samego początku utrudniała mi oddychanie. Ciągle chodziłam przeziębiona, bo oddychałam ustami. Mąż uskarżał się na moje głośne chrapanie w nocy, które nie dawało mu się wyspać. Bardzo przeszkadzał mi garb. Zaczęłam poważnie myśleć o operacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group