Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krzywy kręgosłup, odstające łopatki, wystająca szyja -pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esperansa



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 10:35 pm    Temat postu: Krzywy kręgosłup, odstające łopatki, wystająca szyja -pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 19 lat, skrzywiony kręgosłup, z powodu tego zapadnięta klatka piersiowa w górnej części i odstające łopatki. Na dodatek (największy problem dla mnie) odstająca szyja do przodu. Heh opis jest straszny, w rzeczywistości AŻ tak tragicznie nie jest ,ale mam takie pytanie. Wiem ,że są ćwiczenia na kręgosłup ,łopatki itd, ale czy one mi pomogą? Wiem ,że trzeba długo ćwiczyć ,ale czy to coś da? Jestem facetem tak na marginesie. Acha i jeżeli tak ,to mógłby ktoś podesłać jakiś link na te ćwiczenia? BArdzo mi zależy! Chodzę na siłownie i staram się dbać jakoś o wygląd, ale to i tak za mało Sad Ta odstająca szyja mnie najbardziej dobija. KOlega ma klate płaską jak deska ,a wygląda lepiej niż ja, choć ja klatke już trochę ćwiczę (i niestety tylko w dolnej części jest fajnie zbudowana...)
POzdrawiam i licze na odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justyna8703



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również miałam boczne skrzywienie kręgosłupa i ćwiczenia jak najbardziej mi pomogły a poza tym nawet jeżeli to ma nic nie dać uważam żw spróbować warto. Nie podsunę ci jednak żadnych pomysłów ponieważ uważam że z takimi problemami można tylko zgłosić się do poradni specjalistycznej. Jeżeli zaś chodzi o siłownię to jest bardzo prawdopodobne że wykonujesz niewłaściwe dla siebie ćwiczenia przez co tylko deformujesz sobie ciało. Wybierz się do lekarza i przede wszystkim do kręglaża. On z pewnością będzie wiedział jakie kroki podjąć dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Esperansa



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 11:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki justyna za porade Smile ,ale niestety na ćwiczenia jakieś rehabilitacyjne nie mam czasu chodzić Sad Mógłbym wieczorem ,bądź rano poświęcić czas i robić jakieś ćwiczenia w domu, tylko nie mam pojęcia jakie :/
Wiesz/Wiecie może jakie ćwiczenia można wykonywać w domu ? Smile
POzdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można poszukać w necie, bądz przejść sie do lekarza czy też rehabilitanta aby dał jakiś zestaw ćwiczeń który mozesz wykonywać w domu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olka-w
Gość









PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Justyna a ile masz lat? ja mam boczne skrzywienie w odcinku piersiowo-lędźwiowym (17 stopni) i również ćwiczę. autorowi postu polecam basen! jeśli tylko znajdziesz chwile czasu to polecam. naprawdę, na tego typu schorzenia pływanie jest najlepsze. aha co taki kręgarz może poradzić na krzywy kręgosłup?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group