Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krwotoki z nosa, niedobor zelaza i dieta

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hania1233



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 6:56 pm    Temat postu: Krwotoki z nosa, niedobor zelaza i dieta Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo silne krwotoki z nosa, czasem nawet kilka razy dziennie. Nie kwalifikuję się na przypalanie żyłek w nosie, bo lekarz twierdzi , że musialby wypalic dziure na wylot. Biore tylko rutinoscorbin i rozne na zylaki. Jednak nie o to mi chodzi. ...Tracę duzo krwi i byl czas ze fatalnie sie czulam. Ran o nie mialam sil wstac, nie mialam energii, wlosy zaczely wypadac. W koncu lekarz kazal pic Floradix i teraz czuję się ok. Brakowalo mi zelaza, ale ten Floradix bardzo mi pomógł ( to zelazo +witaminki). Jak mam ulożyć diete, by uzupelniac wszystko to co trace podczas krwotoków? Czy tylko zelaza może mi brakowac, czy jeszcze jakichs innych witamin tez?



za taką reklamę można bardzo łatwo zarobić ostrzeżenie, więc uwaga. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
getii



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słyszałam ze ponoc wit.K pomaga przebadaj sie pod kontem anemi bo czasem takie sa objawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy utracie krwi generalnie brakuje wszystkiego. Dobrze jest pić wodę mineralną zamiast zwykłej, do tego preparaty witaminowe.

Jeśli chodzi o dietę, musi być bogata w świeże warzywa i owoce.

Dobrze byłoby żebyś sobie zrobiła pełną morfologię. I proponuję skonsultować się z innym laryngologiem dla pewności.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monikaqaz



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 7:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tak w ogóle jakiej witaminy brakuje w organiźmie jak leci krew z nosa, bo to często przydarza się mojemy facetowi Question Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witamina K. Ale zanim się ja poda, dobrze jest wykonac badania. Bo krwotoki z nosa niekoniecznie musza byc spowodowane niedoborami witamin.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monikaqaz



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli najlepiej zrobić podstawowe badania krwi? OB, morfologia itp. czy jeszcze jakieś? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monikaqaz
Przyczyną krwawień z nosa mogą być problemy z ciśnieniem,zaburzenia krzepliwości,anemia, również nie można wykluczyć przyczyn alergicznych, czy zmian polipowatych.Inne przyczyny to wysuszenie śluzówki,nieżyt górnych dróg oddechowych i jeszcze kilka innych powodów.Nalezy udać się do internisty,który po wstępnych badaniach może skierować do laryngologa.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niunia222



Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez przy niedoborach zelaza stosowalam floradix przepisal mi go moj lekarz jako nowy lek bo ciezko bylo mi uzupelnic te niedobory i musze powiedziec ze mnie pomogl po krotkich przerwach biore go nadal;)))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elemela



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to może mieć coś wspólnego z anemią? U mnie było takie podjerzenie (osłabienie, krwotoki z nosa).. .wydawało się, że niedobór żelaza, ale tak naprawdę problem był w hemoglobinie. A na to samo żelazo nie pomaga. musiałam też łykać kwas foliowy....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Saszka



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Paź 26, 2011 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja polecam żelazo z Olimpu - ChelaFerr. Ma bardzo dobre rekomendacje, jest w dobrej cenie i bierze się go tylko raz dziennie, a nie tak jak inne 3 razy.
Jak to się mówi - nie chodzi o ilość tylko o jakość.Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group