Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krwotoki z nosa - lekarze rozkładają ręce

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 4:40 pm    Temat postu: Krwotoki z nosa - lekarze rozkładają ręce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
problem dotyczy mojego narzeczonego (30 lat). Od kilka lat męczą go silne krwotoki z nosa. Był na zabiegu wypalania naczynek (nie wiem czy tak to się nazywa). Krwotoki ustały na kilka miesięcy, po czym powróciły. Może nie sa już tak silne, ale wciąż się powtarzają co kilka dni.
Leczył się u kilku laryngologów, robił badania krwi (morfologia OK, krzepliwość OK), ciśnienie tętnicze w normie...
Lekarze rozkładają ręce, nikt nie wie co to jest i jak leczyć.

Dodam jeszcze, że narzeczony często jest zmęczony i ospały. Niestety odzywia się fatalnie. Nie jada śniadań, pije dużo mocnej kawy (nie mam na niego wpływu, bo mieszkamy daleko od siebie Evil or Very Mad) .

Może ktoś z Was podpowie co robic w tej sytuacji? Do jakiego specjalisty się udać? Jakie jeszcse badania mozna zrobić? Czy zła dieta może miec wpływ na te krwotoki?

Dziękuję z góry za pomoc!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 7:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może mieć ale myślę, że wtedy coś by wyszło w morfologi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agatta



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: UK
PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej!
Ja mam podobny problem.Co prawda nie mam silnych krwotoków,bardziej takie lekkie krwawienia-często krew zostaje na papierze po oczyszczeniu nosa,rano czuje smak krwi w ustach.W zimie podczas minusowych temperatur krwawienia mam wlasciwie cały czas,podobnie podczas przebywania w suchych lub klimatyzowanych pomieszczeniach.
To juz trwa od kilku lat,równiez bylam u laryngologa,rowniez mialam wypalane naczynka-pomoglo na kilka miesiecy.
Laryngolog powiedzial mi ze to wina suchej śluzówki,oraz słabych naczynek.
Mi osobiscie pomaga nawilzanie nosa sola fizjologiczną,rowniez dobra jest parafina ciekła-taka zwykła z apteki.Biorę trochę na patyczek kosmetyczny i smaruję w srodku nos.Biore rutinoscorbin i wapno na wzmocnienie naczynek.Od kiedy stosuję w/w metody jest troche lepiej-przynajmniej mam spokój w lecie,jednak w zimie niestety krwawienia powracaja. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Saszka



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej będzie jak wykona badanie krwi. Krwotoki z nos mogą wynikać z osłabienia które jest spowodowanie np
; niedoborem żelaza. Niech pobierze przez parę tygodni żelazo ; ja polecam Olimp ChelaFerr - ma najlepsze opinie. Sama stosowałam i jestem zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blood



Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama odpowiedziałaś sobie na pytanie dlaczego twój narzeczony ma problemy z krwotokiem z nosa. Słabe odżywianie, picie kawy, brak odpowiedniej ilości snu powoduje znaczne osłabienie organizmu. Spróbuj namówić narzeczonego na zmianę trybu życia, a to że mieszkacie daleko wcale nie znaczy że nie masz na niego wpływu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group