Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krwiak w okolicach kostki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swergoc



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 8:34 pm    Temat postu: Krwiak w okolicach kostki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Proszę o poradę.

Około 12 dni temu podczas gry w piłkę zostałem dotkliwie kopnięty w okolice łydki (kostki). Następnego dnia pod wieczór noga mocno spuchła, zaczęła boleć. Pojechałem na ostry dyżur, lekarz stwierdził stłuczenie. Wsadzili mi nogę w gips i dali zastrzyki przeciwzakrzepowe. Po 10 dniach pojechałem na kontrolę. Zdjęli gips, lekarz obejrzał nogę.
W miejscu gdzie zostałem kopnięty mam dużego krwiaka (wystająca na jakieś 2-3 cm gula). Poza tym typowe zmiany koloru skórnego na stopie (ale to normalne). Na tego dużego krwiaka lekarz stwierdził że chyba potrzebne będzie nacięcie, ale jednak przez 10 dni kazał mi 3-4 razy dziennie robić okłady z lodu i smarować maścią Lioton 1000.
Nogę wsadzili z powrotem w zdejmowany gips (który zdjąłem i nie zakładem, ponieważ mam go dosyć).
A moje pytanie jest następujące: czy nie lepsze byłyby ciepłe okłady na tego krwiaka i jakaś maść zawierająca Arnikę?
Wydaje mi się że zimne okłady stosuje się bezpośrednio po kontuzji, a po takim czasie lepsze są ciepłe okłady. Natomiast Arnikę polecili mi znajomi. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc. Zależy mi żeby ten krwiak się wchłonął.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

swergoc
możesz spróbować maść która ma w sobie heparynę.
ale radziłabym się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
swergoc



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 17, 2010 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lioton1000 ma w sobie heparynę. Smaruję na przemian z Arcalenem. Niestety jak na razie raczej brak efektów, nie wydaje mi się żeby ten krwiak się zmniejszał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
swergoc



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

am jeszcze jedno pytanie:
Biorę zastrzyki Clexane. Jak wygląda sprawa łączenia tego leku z alkoholem? Chodzi mi o niewielkie ilości, a nie upijanie się.
Czy ewentualnie mogę je pominąć przy tym krwiaku (robię sobie zastrzyki te zastrzyki już od 15 dni codziennie - w piątek mam kolejną kontrolę)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group