Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

krwawienie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iziaa



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 8:31 pm    Temat postu: krwawienie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam . Biore tabletki ponad rok czasu ( mercilon) i wczoraj pojawilo mi sie lekkie krwawienie trwa do dzis i nie wiem co robic ? Wczesniej nie zdazalo sie nic takiego czy to moze byc z przemeczenie ? czy moze za dlugo biore te tabletki ? prosze poradzcie . Iza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qwerty87



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja na Twoim miejscu zglosilabym sie do gin.

bierzesz rok tabl. wiec powinno byc ok, ale jesli sie cos pojawilo to najlepszy bedzie lekarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a robiłas przerwę? mój gin kazał mi co pół roku robić miesięczną przerwę w braniu tabletek. W każdym razie powinnaś zgłosic sie do ginekologa takich spraw nie powinnaś olewać. Przeczytaj dokładnie ulotke i zobacz jakie są skutki uboczne i w jakich sytuacja należy niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iziaa



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez tak mysle i napewno tak jutro zrobie ale pisze poniewaz dostaje lekkich schiz bo naczytalam sie w internecie ze jesli tak sie dzieje to np cytuje "bierz dalej. Nic wielkiego sę nie stało. To normlane. Po prostu zaszłaś w ciążę a branie nastepnej tabletki spowodowało ze poroniłaś i teraz usuwa się tylko zarodek i jest troszkę krwi. A ten skrzep to prawdopodobnie trochę zarodka.
Pozdrawiam i nic się nie bój" i dlatego napisalam tu na forum bo martwie sie takimi stwierdzeniami i po to aby dowiedziec sie czy ktos moze mial taki problem i co z niego wynikalo po konsultacji z lekarzem . dzieki za rade i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

drapaka napisał:
mój gin kazał mi co pół roku robić miesięczną przerwę w braniu tabletek.

Sorki, ale takiego lekarza gdybym miała odrazu bym zmieniła...

Jak można robić miesięczną przerwę? To tylko miesza w organizmie.. rozstraja to całą gospodarkę hormonalną.. Rozumiem, zrobić po 2,3 latach pół roczną przerwę, ale nie miesięczną co pół roku :/
ehh dziwny ten Twój lekarz

Robienie przerwy nie jest koniecznością, tabletki można zażywać długi czas, jednak że trzeba wtedy dbać o wykonywanie badań, mieć wszystko pod kontrolą...

Co do Iziaa..
Organizm, może po przez to krwawienie dawać znak by zmienić tabletki..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Karolina86:

Nikt nie ma powodu żeby kłamać, a kompetencje lekarzy pozostawmy raczej im oraz sądom dobrze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Karolina86


Moim zdaniem jeżeli już mówimy o sygnałach od organizmu to raczej żeby zrobić przerwe w ogóle od tabletek i dać organizmowi odpocząc
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać


Ostatnio zmieniony przez drapaka dnia Sro Wrz 13, 2006 10:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spoko..
wyraziłam jedynie swoją opinie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam, że robienie przerwy co pół roku na miesiąc, to mieszanie w organizmie. Ledwo zaczniesz przyzwyczajać organizm do hormonów, a tu zaraz rozstrajasz go.
To również tylko moja opinia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yalissea, dziękuję za poparcie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group