Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krosty na palcu - nietypowe [foto]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawlowex



Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 2:03 pm    Temat postu: Krosty na palcu - nietypowe [foto] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przejrzałem forum i naczytałem się o różnych wysypkach na palcach ale nie znalazłem podobnego przypadku. Jak ktoś nie lubi czytać długich opisów to może od razu rzucić okiem na zdjęcie.

Zaznaczę że nigdy nie miałem problemów ze skórą i paznokciami.

Rok temu uderzyłem lekko placem o baterię zlewu (średnio mocno). Wcześniej często uderzałem o coś palcami mocniej i nic się nie działo. Tym razem paznokieć jakby się minimalnie rozdwoił na końcu ale nic poza tym się nie działo. Po jakimś czasie wyskoczyły mi krostki - z lewej strony palca tylko na ostatniej części palca. Nic nie swędziało, nic nie piekło, płyn wyciśnięty przezroczysty, bezwonny. Krostka przy krostce - tak jakby stado kurzajek. Po kilku dniach krostki zrobiły się w środku ciemniejsze (tak jakby płyn zasechł), potem skóra się złuszczyła i po jakiś 3 tygodniach był spokój.

Problem w tym że te krostki pojawiają się regularnie - co miesiąc po lewej stronie palca lub po prawej. Tylko na jednym placu. Paznokieć zniszczył mi się bardzo. Był cienki, pełno poziomych kresek oraz wgłębień. Teraz po pół roku uważania na palec ten paznokieć mi się odbudował ale i tak jest słaby, cienki i nierówny.

Dwóch pierwszych dermatologów nie powiedziało nic i nic nie przepisało. Kazali przeczekać. Trzeci przepisał Chlorchinaldin 5g i przyjść za miesiąc. Po miesiącu bez zmian, kazał przyjść znów za miesiąc. Na kolejnej wizycie powiedział że on nie wie co to jest i mam przyjść za pół roku.

Skóra na pozostałych palcach bez zmian, chociaż zauważam że pogorszył się stan paznokci - są cienkie i łamliwe.

Poniżej zdjęcia - akurat słabo wysypało ale troszkę widać:
[linki do zdjęć nieaktualne - usuwam]

Może ktoś będzie umiał mi pomóc. Z góry dziękuje.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 10:22 am    Temat postu: Kurzajki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszytko wskazuje na to, że są to poprostu kurzajki, które nie chcą zejść, takie na swój sposób przewlekłe. Staraj się zachować higienę, regularnie je odkażać i nie wyciskać. Co do paznokcia to jak dla mnie problemy te są nie powiązane. Być może niszczy się przez to że zbytnie zajmowanie sie krostami. Staraj się unikać dotykania ich, a zwłaszcza drapania, tylko je rozniesiesz. Wracając jeszcze do paznokcia możesz spróbować wziąć jakiś suplement diety wzmacniający paznokcie i skrórę, teraz na rynku jest ich bardzo dużo. Mam nadzieje, że pomogłem i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pawlowex



Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,

Dzięki za odpowiedź. Jak byłem mały to miałem kurzajki ale one były twarde i bez płynu w środku. Teraz to takie krostki - pęcherze wypełnione płynem. Kurzajki jak mi się pojawiły to walczyłem z nimi długo - te krostki znikają i pojawiają się regularnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magda5



Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Mam dokładnie ten sam problem.
Ja skaleczyłam sie nożem i mam taki sam paznokieć jak ty oraz chrostki pojawiające sie co jakiś czas.
Lekarze jak na razie są bezsilni, zapisali mi maść z antybiotykiem, pomogło doraźnie lecz problem nawraca.
Myślałam z początku, że to opryszczka (febra, zimno), bo po kilku dniach wychodzi mi opryszczka na ustach. Nawet smarowałam hascowirem. Pomaga, ale problem wraca. ( lekarz sie ze mną nie zgodził)
Będę informować jeśli lekarze na coś wpadną i oczywiście śledzę wątek

Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alicja87



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurzajki wyleczyłam u bardzo dobrego lekarza, dwie wizyty, maść i już po problemie. Teraz polecam go wszystkim z problemami dermatologicznymi - przychodnia Dermed w Łodzi, a zajął się mną profesor Kaszuba. Naprawdę warto się do niego wybrać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
juska



Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurzajki to si
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group