Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kropelkowe pytania

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alan001



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę nie jest do nie sprecyzowane na "chłopski" rozum Wink Powinien być stosunek przerywany w czasie szczytowania czy coś w tym stylu Laughing A jak to z tym śluzem jeśli jest mętny, nie przeźroczysty, lepki, kauczukowy to są dni nie płodne tak? Warto się pod szkolić w tym a Panie tutaj wiedzą więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak Smile

a jak przypomina kurze białko i sie ciagnie, na dodatek kłuje w jajnikach tzn ze sa płodne i lada dzien nastapi owulacja Wink i przerywany jest niewskazany,chyba ze w gumce.. Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alan001



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak a czy jest możliwe, jeśli partnerka miała 16 listopada ostatnią miesiączkę i już by była po owulacji? Chodzi mi o datę 4 grudzień Mówiła, że już zaobserwowała śluz jak kurze białko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O śluzie płodnym i niepłodnym oraz jego obserwacji jest osobny temat. Proszę nie robić offika .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hurtyou



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem. 19 grudnia miałam ostatnią miesiączkę, 2 ostatnie cykle miałam 32 dniowe. 29 grudnia ( 11 dzien cyklu) kochałam się z moim chłopakiem najpierw bez zabezpieczenia ( 3min) pare godzin pozniej z prezerwatywą. W obu wypadkach do wytrysku doszło dopiero długo pozniej gdy poprawiałam mu 'ręką'. Spermę z pierwszego razu ( był to mój pierwszy raz) wytarliśmy chusteczkami, a w drugim wypadku sprawdzaliśmy czy gumka jest cała i ją wyrzuciliśmy. W miedzy czasie robił mi też 'palcówkę'. Miałam wtedy 11 dzień cyklu i na pewno początek dni płodnych bo zauwazyłam ciągnący się przeźroczysty śluz. W związku z tym moje pytanie, jakie jest prawdopodobieństwo że zajdę w ciąże jeśli wytrysk odbył się poza mną? Bardzo się martwię bo nie mogę być w ciązy, jestem młoda i strasznie zestresowana Jak to jest w końcu z tą owulacją?Nie umiem tego rozpoznać. Dzien po stosunku zobaczyłam kilka kropek brązowej wydzieliny, poźniej śluz się zmieniał na bardziej biały i coraz mniej rozciągliwy. Wczoraj czułam jakby ciekła ze mnie woda, a dzisiaj śluzu jest bardzo mało. Nie wiem co mam myśleć... w internecie jest tyle danych... na jeden str pisze ze owulacja może wystapic na 14 przed kolejna miesiączką, to tak jakby liczyc to mialabym ją jakos teraz 5 stycznia, w innym wypadku zaś że może wystąpić kilka dni po tym ciągnącym się śluzie. Eh.. mam takie schizy. Z jdenej strony wydaje mi się, że ciężko zajść w ciąże, że to raczej niemożliwe, z drugiej jest tyle wpadek Proszę o konkretne odpowiedzi, a tymczasem żyję nadzieją że okres dostane na czas i proszę trzymajcie za mnie kciuki. Mam jeszcze pytanie co z preejakulatem a kropelkowaniem? czym to sie różni?? Dzis jest 15 dni po stosunku, okres powinnam miec za tydzien. Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hurtyou, skoro to wytrysku nie doszło podczas stosunku tylko dużo później to nie ma szans na ciążę .. dni płodne przy regularnych cyklach 28-29 dniowych zaczynają się zazwyczaj od około 10 dnia cyku i trwają do 18 dnia (oczywiście owulacja trwa 12 godzin i następuję najczęściej na 2 tygodnie przed okresem, zazwyczaj w 14 dniu cyklu) i w tych dniach najlepiej unikać zbliżeń, gdyż trzeba pamiętać również o tym, że plemniki mogą przetrwać w śluzie płodnym kobiety 5 dni (niektóre źródła donoszą, że nawet 7 dni), dlatego rozpisałam te dni płodne aż tak, żeby obejmowały i te dni przed owulacją i po niej ..
preejakulat to jest płyn, który wydziela się u mężczyzn podczas podniecenia, nie zawiera on plemników zdolnych do zapłodnienia .. jednak znajdują się w nim plemniki zdolne do zapłodnienia tuż przed samym wytryskiem i ciąża jest możliwa, jeśli wyszło się na tzw. "styk" ..

podsumowując: w ciąży nie jesteś (chociaż nikt nie da Ci 100% pewności), a na przyszłość uważajcie podczas dni płodnych Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hurtyou



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedz, tez mi sie wydaje ze nie mam sie czym martwic, ale no im blizej do okresu tym bardziej panikuje... Wiadomo...

Żyje taka nadzieją ze wszystko bedzie w porzadku Smile Na pewno sie odezwe. Pozdrawiam serdecznie Wink

Ja dostałam chyba okres, wczoraj miałam plamienie, dzisiaj już krew i brzuch boli od samego rana, za wczesnie o 3 dni.. ale wczoraj wzielam gorącą kąpiel, i pije czarną malwe wiec to przyspieszyło. Zobacze za kilka dni jak sie potoczy, ale jestem dobrej mysli


---nie pisz post pod postem----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulabe



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jak długo żyją plemniki na rękach czy w powietrzu czy szybko wysychają na rękach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 3:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asiulabe, plemniki nie żyją długo na powietrzu, giną, gdy sperma zaschnie i nie znajdzie się w wilgotnym miejscu (giną natychmiast lub od kilkunastu sekund do kilku minut), do przeżycia potrzebny im jest śluz płodny kobiety .
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zyja...
ok 2 min.
potem gina bezpowrotnie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group