Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krew w uchu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agni82



Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 6:11 pm    Temat postu: Krew w uchu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem i jestem przerażona... mam 30 lat, kiedyś, 10 lat temu chorowałam przewlekle na ucho, okresowo była w nim ropna wydzielina, stwierdzono obecność gronkowca, sugerowano zrobienie tomografii (choć nigdy nie skierowano) po jakimś czasie leczenia zachowawczego objawy ustapiły, ale okresowo np przy przeziębieniu pojawiał się wysięk ropny, nie towarzyszył temu nigdy ból ucha. 5 lat temu będąc na rutynowym badaniu kontrolnym u laryngologa, lekarz zaglądając do ucha powiedział tylko, by do tego ucha nie dostawała się woda, wziął wymaz, okazało się, że nie wyhodowano żadnych bakterii. Dziś rano pierwszy raz wyleciała mi z tego ucha krew... nie poprzedzał tego ból, w ogóle mnie to ucho nie boli. Krew mam teraz w uchu cały czas, gdy wkładam wacik. Boje się, co to może znaczyć, jeśli pękł polip, to czy to jest groźne, czy konieczny będzie szpital ? proszę kogoś o odpowiedź, jestem przerażona i nie wiem, co robić. Czy ktoś ma podobny problem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Nie pojechała Pani z tym od razu do lekarza albo na ostry dyżur? To bardzo dziwne i podejrzane. Polip raczej nie, chyba, że oberwała Pani bardzo mocno w głowe czymś twardym. Radzę udać się znów do lekarza, bo to nic z tego nie będzie. Ma Pani bardzo trudną sytuacje i trudno jest również pomóc w takim przypadku przez internet, gdy nawet sami lekarze nie wiedzą co robić. A może to czyrak? One ustępują po kilku dniach....

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agni82



Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 12:01 pm    Temat postu: Krew w uchu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, dziękuję z odpowiedź. Nie poszłam z tym od razu do lekarza, bo nie chciałam panikować, i tez trochę ze stachu przed ewentualną diagnozą... wiem, że czasem można zapytac kogoś przez internet, poczytałam trochę na forach medycznych o objawach nowotworów w uchu, polipów, ziarniny i moje objawy nie pasują do opisywanych, bo nie występuje u mnie ból ucha. Mówi Pan, że to nie może byc polip... z objawów o których czytałam nie wskazuje również na nowotwór czy czyrak, bo podobno przy tych chorobach wystpuje silny ból (no, chyba, że nie u każdego?) 2 tyg temu chorowalam na grypę żołądkową, czy to może być powikłanie? Teraz krwi już niby nie ma, ale codziennie rano wyjmuję z ucha trochę krwisto ropnej treśći, do lekarza wybieram się w tygodniu, choć bez przekonania i ze strachem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 11:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Tak jak czytam Pani wypowiedź, to skłonna jestem powiedzieć, że dobrze iż dowiedziała się Pani więcej na temat tych chorób na itnernecie i poradziła na forum. Jednak jak widać, taki objaw bardzo trudno jest zdiagnozować. Zwłaszcza przez internet, bardzo popularne jest błędne diagnozowanie użytkowników swoich objawów w internecie. Dlatego ktoś w chodzi z bólem głowy, szuka informacji, a po czym stwierdza, że ma raka mózgu.

Proszę informacji nie brać stanowczo do siebie, to nie tak. Objawy mogą być podobne do najgorszego nowotwora, a okaże się, że to po prostu jakiś uraz fizyczny, rana ucha lub inny problem.

W takich sytuacjach, pozostaje LEKARZ i jeszcze raz LEKARZ. Jak nie jeden to drugi - wiadomo jak to z nimi jest. Najlepsze leczenie jednak, to leczenie prywatne Wink

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group