Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krew w stolcu, z odbytu, śluz itp / zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeDuchna



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 9:49 pm    Temat postu: Krwisty kał. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem(?). Od jakiegos czasu zdarza mi sie wydalac z kałem krew i jakis śluz.

Czy powiniennem sie tym bardzo martwic ??

Mam refluks i zespól Gilberta (jeslii to ma cos do rzeczy).

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.


-----edited by emilka-----
temat przyłączyłam do tematu pokrewnego problematycznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pacjencik



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem. Z tym ze zaczal sie on dobrych pare lat temu, trudno mi nawet powiedziec ile...4 moze 5 lat temu.
Zaczelo sie od krwi w stolcu, dosc duzej ilosci, na samym koncu wyproznienia, wiec byla swieza. Robilem rozne badania w takie z wpuszczaniem jakiegos bialego plytu do jelit (przez odbyt) i potem robili mi zdjecia rentegenowskie. Nic nie wykazalo. Potem gastrolog skierowal mnie na kolonoskopie, ale ze objawy ustaly (do tej pory utrzymywaly sie przez kilka tygodniu, z kilkudniowymi przerwami) olalem sprawe i nie poszedlem.
Sprawa ucichla.
Niestety po jakis niewiem, 2 latach moze znow pojawila sie krew, ale tylko co jakis czas - raz w tygodniu moze, przez jakis czas i znow ucichlo. Moze na rok.
Teraz natomiast objawy moge porownac do 1-dniowego okresu, jak u kobiet Rolling Eyes pojawia sie srednio raz na miesiac.
Warto wspomniec iz przechodzilem bardzo powazne operacje w zyciu - resekcje jelit. Oznacza to wyciecie czesci jelit, a skutkuje spora iloscia wypoznien dziennie do konca zycia. Bylo to jednak ponad 10 lat temu, wiec nie bylo rezultatem krwawien. Wiec bez obaw Rolling Eyes

Pozdrawiam i zycze szczescia w diagnostyce... Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smutaska210



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 4:23 pm    Temat postu: krwe w stolcu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam takli problem po zalatwieniu sie zobaczylam krew w stolcu martwie sie czy to jest grozne prosze o odpis Sad Sad Smile


-----edited by emilka-----
temat przyłączyłam do zblizonego problematyką
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jesiennylisc



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 1:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno przeciążyłem organizm podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Zauważyłem powyżej pempka zaczerwienienie w miejsu którego po dotknięciu odczuwam ból. Domyślam się że jest to przepuklina. Po dwóch dniach zaczerwienienie na skórze znikło ale ból przy ucisku pozostał. Nie wyczuwam żadnego wypuklenia w tymże miejscu. Zakupiłem pas uciskowy ale zaniepokoiła mnie krew przy oddawaniu stolca. Obawiam się że jest to krwotok wewnętrzny spowodowany przepukliną. Problem w tym że przebywam poza krajem i do Hinduskich lekarzy nie bardzo mam zaufanie a sam nie posiadam ubezpieczenia ani srodkow na operacje w prywatnej klinice.
Czy to faktycznie może myć krwotok z przepukliny i czy stan taki stanowi zagrozenie zycia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alaalaalaala



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 2:33 pm    Temat postu: Slady krwi na papierze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosze o rade co to moze byc. Od jakiegos czasu przy wydalaniu stolca zauwazylem slady krwi na papierze. Jest ich naprawde niewiele. Jest to taka swieza krew- wygląda jakbym potarl papierem milimetrowa rozdrapana ranke. Czy to cos starsznego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mitsuru44



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 4:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idz do proktologoa bo moze to byc poczatek hemoroidow. polecam posterisan bez recepty, masc lub tabletki. wizyta u lekarza jest niezbedna, nie lekcewaz tego bo zaniedbanie moze doprowadzic do rozwiniecia sie raka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karol123



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 11:18 pm    Temat postu: Biały śłuz w kale Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mam problem ponieważ od dłuższego czasu załatwiam się dosyć rzadko a jak już to mam uczucie niecałkowitego wypróżniania w kale pojawia się śluz bialy cały stolec jest przepleciony tym sluzem byłem u lekarza zażywałem Distreptaze przez tydz. ból przy wydalaniu kału minoł lecz wzdecia czasem mam oraz silne wiatry . Czasem w tym sluzie zuwazyłem cos podbne do czerwonego sluzu na krew to niewyglonda chciałem zaznaczyć iż rano stolec jest normalny bez tego sluzu a popłudniu jak sie załatwiam to występuje. Czasem przy próbie wydalaniu gazów musze iść na WC bo boje się ze mi wyleci Co w takim przypadku mam poradzić zapisać się do gastrologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może cos z jelitem grubym.. albo grzybica.. ja bym poszła do lekarza
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karol123



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 5:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A lekarz to do jakiego mam się najlepiej udać bo mam skierowanie od rodzinnego lekarza na rektoskopie i USG brzucha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ala ma kota



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja teściowa wyleczyła hemoroidy -zwykłym domowym smalcem - smarując dwa razy dziennie i nakładając na np watę i podkładając pod hemoroidy
stosuje tą technikę na teściu bo jeździ na wózku i jest skazany na hemoroidy
sprawdzone i pomaga, dość szybko działa zwłaszcza jeśli szybko się to zastosuje - ale jeśliby nie było żadnej różnicy po ok tygodniu góra dwóch lepiej iść do lekarza...

Dodano po 14 minutach:

oczywiście smalec musi być czysty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group