Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krew w moczu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anelll



Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 17, 2010 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm mam podobny problem jak powyższe

otoż od wczoraj pobolewał mnie brzuch. Wieczorem ból na chwilę stał się bardziej intensywny, a dzisiaj rano zauwazyłam krew w moczu. Niedawno skończył mi się okres i myślałam że to może to jest przyczyną. Przy oddawaniu moczu odczuwam ból pod koniec, dosyć silny. Mam też parcie na pęchcerz. Jest sobota- żaden lekarz nie przyjmuje dziś. Sądzicie , żę mogę wybrać się w poniedziałek? Rolling Eyes

poza tym dodam że robiłam niedawno wyniki i miałam w moczu jakieś śladowe ilośći białek ale lekarz zadał mi pytania o ból przy oddawaniu moczu (którego wtedy nie było) i stwierdził że może to naczynie w którym przyniosłam mocz miało coś w sobie i pewnie wszystko ok. robił mi wcześniej USG ponieważ bolały mnie plecy w okolicach nerek, ale nic nie znalazl.

Nie chciałabym denerwować mamy, która ma dość na głowie ale sądzę że krew w moczu to nic dobrego Confused dlatego pytam tutaj :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 17, 2010 3:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj, współczuję. takie rzeczy zawsze muszą się dziać w weekend :/
wydaje mi się, że skoro usg było ok, to może to być zapalenie pęcherza jednak jak uda Ci się dostać do lekarza, to powiedz o swoich wcześniejszych dolegliwościach. powinnaś mieć zrobione badanie moczu - to obowiązkowo.

a póki co: w aptece bez recepty kupisz saszetki tantum rosa, roztworem możesz przemywac okolice cewki moczowej. kupisz też prouro - pomaga usuwać bakterie z pęcherza i cewki oraz urosept - moczopędny środek. pij duuuuużo wody i staraj się jak najczęściej oddawać mocz (wtedy bakterie są usuwane). nie przesiaduj w mokrych rzeczach i chroń nerki przed przewianiem. dobrze podobno robi też jedzenie dużej ilości... pietruszki Smile ale może to ze względu na witaminę c i tyle. więcej sama zrobić za bardzo nie możesz, ale to powinno dać Ci wytrwać do poniedziałku.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 10:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jakie mogą być jeszcze przyczyny występowania krwi? Ja byłam leczona na kamice, zapalenia dróg moczowych a wyniki jakie były takie są.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami niestety zapalenia pęcherza nawracaja i to, ze raz się bylo leczonym nie oznacza ze to nie jest to ;/
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No rozumiem a co jeśli od pasty która była właśnie na leczenie mój żoładek wykazuje nadwrażliwość? tj wymiotuję tym a jak prosiłam o coś innego (bo było to dla mnie niedobre w smaku) to lekarz na nic innego mi leku nie zmienił
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 5:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to zmienić lekarza ;p
albo powiedzieć wprost, że poprosisz coś innego jako alternatywę
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marusia



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łdz
PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałam kiedyś krew w moczu i przyczyną było zapalenie pęcherza. pomogły leki od urologa i stosowanie kilku zasad: chodzenie w ciepłej bieliźnie i osłanianie pęcherza, picie herbatki żurawinowej i łykanie kapsułek z żurawiną prouro, okłady z ciepłego termoforu, kiedy czułam, że przemarzłam - jak dotąd skutkuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group