Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

kręgosłup

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert85



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 11:42 pm    Temat postu: kręgosłup Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, ja mam taki problem z kręgosłupem mianowicie jak byłem młodszy skakałem do wody a ze było płytko to uderzyłem głową w dno i nie umiałem ruszać głową chyba z 2 tygodnie potem jakoś samo przeszło a teraz jak dotykoam kręgów w szyi to nie czuje jednego a jak leże to słysze tak jakby coś sie tam kruszyło albo trzeszczała i mam pytanie czy jest możliwe zeby kręgosłup sam sie połamał i mnie sparaliżowało
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 10:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robert85
Taki objaw wskazuje że po urazie nastąpiły zmiany degeneracyjne.Wskazanie wykonanie badań radiologicznych dla oceny zmian wraz z badaniem neurologicznym.Proszę się udać do lekarza I kontaktu który skieruje do specjalisty.Wówczas będzie w zależności od wyników badań i objawów wdrożyć leczenie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jolushia



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 12:45 pm    Temat postu: kregosłup Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam... Mam 26 lat i zaczał bolec mnie kregosłup. Zwrociłem sie wiec do lekarza, ktory po ogladnieciu zdj nastawiał mi kregoslup, gdyz twierdził ze na kilku odc był zablokowany. Jednak mimo tego, ze to zrobił dalej czułem bol. Stwierdzil wiec ze byc moze jest to zapalenie. Zapisał mi wiec zastrzyki do miesniowo. Troszke mineło ale bol dalej wracał. Zrobiłem badanie TK spiralne kregosłupa L/S, krote zostało wykonane z rekonstrukcja warstwami poprzecznymi grubosci 2,5mm w odcinku L3 do S1, rekonstrukcje wtorne MPR.

Oto wyniki:

Klinicznie: Przewlekły zespół bolowy kregosłupa L/S

Na poziomie L3/L4 widoczne cechy rozlużnienia pierscienia włoknistego tarczy m-k, ktory wypuklajac sie nieznacznie do kanału kregowego modeluje przestrzen podpajecza.
Na poziomie L4/L5 widoczne centralno-lewoboczne uwypuklenie tarczy m-k do 2,7mm uciskajace przednia powierzchnie worka oponowego z przewezeniem lewego zachyłka bocznego.
Na poziomie L5/S1 widiczna centralno-lewoboczna protruzja tarczy m-k do 3,4mm uciskajaca struktury worka oponowego.

Prosze wytłumaczcie o co chodzi. Czy to bardzo zle? Jak mam to leczyc?

Marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group