Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kręgosłup szyjny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartek30



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 7:08 pm    Temat postu: Kręgosłup szyjny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, zrobiłem sobie prześwietlenie kręgosłupa szyjnego w związki z moimi bólami głowy które są od około 2-ch miesięcy, oto wynik:
Niewielki prawowypukłe skrzywienie i spłycenie lordozy. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach między kręgowych górnych segmentów. Mogę prosic o opinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartek30
Takie objawy są typowe przy takich zmianach.Wskazuje na odkształcenie naturalnego skrzywienia kręgosłupa z skrzywieniem bocznym oraz zmianami zwyrodnieniowymi wynikającego z wieku.(kiedy wystąpiły nic nie piszesz a bez badania i wywiadu nie można ocenić)Jako leczenie stosuje się leki p,zapalne i p,bólowe,oraz leki osłabiające napięcie mięśniowe.Wskazane wzmocnienie mięśni kręgosłupa,rehabilitacja oraz basen(bardzo dobrze wpływa na takie zmiany)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bartek30



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedz.
Wraz z bólem głowy bolą mnie też uszy i jestem osłabiony. Do tej pory zrobiłem takie badania:
Pełen pakiet krwi, moczu, cholesterol, stolec itd... - wszędzie w normie
badanie dna oka - wynik b. dobry
Badanie zatok - bez zmian
kręgosłup piersiowy (to rok temu) bez zmian wynik dobry
Ciśnienie w oku mam b dobre a moje ciśnienie krwi to 140-75 do 150-95
zażywałem Tritace na cisnienie - raczej nie pomogło a przynajmniej nie miałem takiego dnia żebym mogł spokojnie zrobić np 100 brzuszków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bartek30



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 10, 2010 7:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam skierowanie na rezonans na...listopad. Myslałem żeby zrobic sobie jeszcze EEG i QEEG to koszt 120zł (rezonans 700)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group